Vostrá (KSČM): Strašidlo Opencard

25.04.2014 8:35 | Zprávy
autor: KSČM

Noční můra, která provází Prahu již mnoho let, se jmenuje Opencard. Primátoři se vystřídali a Opencard opět vyplula na scénu. Kauza, která snad nikdy neskončí.

Vostrá (KSČM): Strašidlo Opencard
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Zřejmě znamenala pro mnohé hvězdné zisky, pro mnohé zase spoustu problémů, které odmítala pražská garnitura vedoucích představitelů řešit. Policie navrhuje kvůli tomuto projektu obžalovat radní. Údajně obvinění čelí současný i bývalý primátor, tedy Tomáš Hudeček ( TOP 09 ) a Bohuslav Svoboda ( ODS ). Spolu s dalšími však svou vinu kategoricky odmítají. Policie podezírá bývalé a současné radní z TOP 09 a ODS z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Obvinění se týká zakázky pro firmu Haguess. Vybrána byla bez uveřejnění, kdy magistrát oslovil pouze tohoto jednoho dodavatele. Chybí zde tedy evidentně vypsání otevřené soutěže a tím, že toto neučinili, způsobili městu Praha škodu téměř 25 milionů korun. Obvinění protestují, policie však trvá na svém. Kdyby takto jednali všichni představitelé českých a moravských měst a obcí, museli bychom konstatovat, že zákony pro nás nic neznamenají. Argumenty exprimátora Svobody, že se jedná o politickou zakázku, jsou opravdu nesmyslné. Opencard má splňovat funkci tramvajenky či průkazky do knihovny. Projekt začal v době, kdy v Praze vládl Pavel Bém ( ODS ). Od té doby se táhne řada pochybností, jak byly přidělovány zakázky v rámci Opencard. Tento tolik diskutovaný projekt stál zhruba 1,25 miliardy korun. Je tedy skutečně na čase udělat i v tomto pořádek.

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …