Vostrá (KSČM): Strašidlo Opencard

25. 4. 2014 8:35

Noční můra, která provází Prahu již mnoho let, se jmenuje Opencard. Primátoři se vystřídali a Opencard opět vyplula na scénu. Kauza, která snad nikdy neskončí.

Vostrá (KSČM): Strašidlo Opencard
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Zřejmě znamenala pro mnohé hvězdné zisky, pro mnohé zase spoustu problémů, které odmítala pražská garnitura vedoucích představitelů řešit. Policie navrhuje kvůli tomuto projektu obžalovat radní. Údajně obvinění čelí současný i bývalý primátor, tedy Tomáš Hudeček ( TOP 09 ) a Bohuslav Svoboda ( ODS ). Spolu s dalšími však svou vinu kategoricky odmítají. Policie podezírá bývalé a současné radní z TOP 09 a ODS z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Obvinění se týká zakázky pro firmu Haguess. Vybrána byla bez uveřejnění, kdy magistrát oslovil pouze tohoto jednoho dodavatele. Chybí zde tedy evidentně vypsání otevřené soutěže a tím, že toto neučinili, způsobili městu Praha škodu téměř 25 milionů korun. Obvinění protestují, policie však trvá na svém. Kdyby takto jednali všichni představitelé českých a moravských měst a obcí, museli bychom konstatovat, že zákony pro nás nic neznamenají. Argumenty exprimátora Svobody, že se jedná o politickou zakázku, jsou opravdu nesmyslné. Opencard má splňovat funkci tramvajenky či průkazky do knihovny. Projekt začal v době, kdy v Praze vládl Pavel Bém ( ODS ). Od té doby se táhne řada pochybností, jak byly přidělovány zakázky v rámci Opencard. Tento tolik diskutovaný projekt stál zhruba 1,25 miliardy korun. Je tedy skutečně na čase udělat i v tomto pořádek.

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KSČM

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Ministr nekoná, doplácejí na to pacienti z pohraničí

10:01 Senátor Valenta: Ministr nekoná, doplácejí na to pacienti z pohraničí

Komentář na facebookovém profilu ke kauze Lužické nemocnice v Rumburku