Vostrá (KSČM): Zacházejme s léky opatrně

16.05.2014 10:32 | Zprávy
autor: KSČM

Každý jsme někdy nemocný a léky buď dostaneme u lékaře, nebo si je seženeme sami. Jeden z průzkumů zjistil, že vyhodíme léky zhruba za 1,4 miliardy korun. Na jednoho občana tak připadá přibližně 140 Kč. Odborně tyto prošlé léky v rámci nebezpečného odpadu zlikvidují lékárny. Většinou však končí v odpadových kontejnerech a mohou tak způsobit neštěstí.

Vostrá (KSČM): Zacházejme s léky opatrně
Foto: red
Popisek: Miloslava Vostrá

Dalším problémem je, že některé léky se stávají nedostupné, protože momentálně nejsou na skladě, a tak se pacienti, kteří je potřebují, dostávají do bezvýchodné situace. Určitě by bylo dobré se zamyslet nad tím, jak s léky hospodaříme a zda jich potřebujeme mít doma obrovské zásoby. Možná tím, že je nebudeme hromadit, pomůžeme zachránit život někomu jinému. Navíc můžeme ohrozit i sami sebe, neboť prošlý lék negarantuje, že bude mít původní léčivé účinky. Stěžujeme si na prošlé potraviny, na jejich často špatnou kvalitu, u léků je však chování lidí naprosto odlišné, jako by nevnímali, že prošlá lhůta je často velmi nebezpečná pro toho, kdo si lék sám naordinuje. Pojďme se zamyslet nad tím, zda opravdu nemůžeme šetřit nejen peníze, ale i svoje zdraví tím, že léky budeme používat pouze pod kontrolou lékaře a nebudeme je doma hromadit pro svůj podivný pocit jistoty, že v případě onemocnění si je naordinujeme sami.

Ing. Miloslava Vostrá, místopředsedkyně ÚV KSČM

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.