Votava (ČSSD): Kolega Faltýnek tady opravdu říká ubohosti

10.01.2017 17:30

Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 1. 2017

Votava (ČSSD): Kolega Faltýnek tady opravdu říká ubohosti
Foto: Václav Votava
Popisek: Poslanec za ČSSD Václav Votava

Děkuji za slovo. Vážený pane předsedo, kolegyně, kolegové, chtěl bych reagovat na ubohosti, výlevy, které tady přednášel pan kolega Faltýnek, předtím dlouholetý člen sociální demokracie. Víte, je docela pikantní, když tady moralizuje člověk, který je ve statutárním orgánu členem představenstva Agrofertu a zároveň je předsedou zemědělského výboru. Agrofert, pokud vím, tak má jednu z hlavních činností, zemědělství. Takže to je opravdu pikantní, když tady takto moralizuje.

No, vzpomenul tady řadu lidí, včetně mě. Své kolegy nevzpomíná, kteří mají firmy. To se samozřejmě nehodí. Já jsem v roce 2002 šel do Poslanecké sněmovny, tedy do politiky, jako třetinový vlastník firmy, kterou tady zmínil pan kolega Faltýnek. A novináři se mě ptali ještě předtím, než jsem byl zvolen, jak se zachovám, když budu zvolen. Řekl jsem, že nebudu ve firmě. Nebudu ani ve statutárním orgánu, a že svůj obchodní podíl, třetinový obchodní podíl převedu na svého syna. To jsem také učinil a patnáct let nejsem ve firmě. Jsem jejím zaměstnancem stále, samozřejmě. Jinak nejsem vlastníkem firmy. Nepobírám z toho žádný plat, nepobírám z toho žádné výhody. Nic takového.

Myslím, že pan ministr Babiš mohl učinit to samé. Mohl, když šel do politiky říct, tak já to převedu na někoho... (Upozornění na čas.) On to teď chce převést do svěřeneckého fondu. V podstatě je to totéž, jako kdyby to převedl na manželku. (Upozornění na čas.) Takže děkuji. To jenom na vysvětlenou, protože pan kolega Faltýnek tady opravdu říká ubohosti, ubohosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hadrava (ANO): Pražští strážnicí převzali nové motorky. Na policejních speciálech ušetří

10:17 Hadrava (ANO): Pražští strážnicí převzali nové motorky. Na policejních speciálech ušetří

Městská policie hlavního města Prahy získala pro své motorizované hlídky nové motorky.