Votava (ČSSD): Lidem jsme usnadnili splácení hypoték

31.07.2016 10:59

Jsem rád, že prezident Zeman podepsal zákon o spotřebitelském úvěru, který kultivuje trh nebankovních půjček a zlepšuje postavení spotřebitelů vůči finančním institucím.

Votava (ČSSD): Lidem jsme usnadnili splácení hypoték
Foto: Václav Votava
Popisek: Poslanec za ČSSD Václav Votava
reklama

Lidem se dostane stejné ochrany, jakou mají spotřebitelé v ostatních zemích Evropské unie a náš právní řád tak bude mít konečně moderní legislativní nástroj. Jde o další těžký úder, který zasazujeme lichvářům, podvodníkům a agresivním prodejcům. I ti budou muset dodržovat stejná pravidla, která platí například pro banky. Poskytovatelé nebankovních úvěrů a půjček se neobejdou bez licence od ČNB a ta je bude také kontrolovat.

Dalším výrazným pozitivem přijatého zákona je značné usnadnění splácení hypoték a zlepšení postavení klientů vůči bankám. Lidé budou mít možnost splatit zdarma jednou ročně až čtvrtinu jistiny svého úvěru na bydlení a tím snížit své dluhové zatížení. Rovněž dojde k omezení sankcí v případě prodeje nemovitosti zatížené hypotékou, čímž mimo jiné poroste tolik žádaná mobilita pracovního trhu.

Zákon o spotřebitelském úvěru, kterým ČSSD plní další z bodů svého předvolebního i koaličního programu, je výrazným posunem v oblasti ochrany práv spotřebitelů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Paparega: Zahraniční pracovníci mohou být potenciálním rizikem

14:09 Primátor Paparega: Zahraniční pracovníci mohou být potenciálním rizikem

Město Most sleduje přípravu zarážky v litvínovském závodě společnosti UNIPETROL RPA, s. r. o., která…