Votava (LEV 21): Děravá kapsa dopravního podniku

16.02.2014 13:30

Zpráva, která cestující MHD v Praze nepotěší. Pražský dopravní podnik (DP) na příští rok požaduje 10% nárůst jízdného.

Votava (LEV 21): Děravá kapsa dopravního podniku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Metro přijíždí do stanice

Děravou kapsu DP mají naplnit, tak jako již tradičně, cestující. Je to každoroční stejná písnička DP, přitom miliardy korun u DP létají téměř oknem. Miliardy sem, miliardy tam. Podivné hospodaření v té naší zlaté Praze.

Finanční zdroje pro DP v Praze je nutno hledat především u samotného DP. Přesněji u jeho předražených miliardových zakázek. Je jich celá řada, některé jsou již „zameteny“ pod kobercem, na některé jsme ještě nezapomněli.  Tedy na ty velké a medializované causy, jako je Opencard, nebo v počtu zcela nadbytečném, objednané tramvaje od firmy Škoda Transportation.  které dnes v tomto počtu vedení Prahy nechce. Posledním příběhem je nedávno zveřejněný audit v DP, který ukázal na velké chyby při stavbě metra A do Motola. I zde jde o miliardovou zakázku. Tedy další miliarda, která mizí v neprůhledném hospodaření. Bohužel ta zlatá, stověžatá Praha se tak stává pověstná i svým tajemným hospodařením.   Podivné praktiky pražských radních nemají konce. Před soudem dnes stojí i vysocí úředníci města. Praha asi neměla v posledních letech štěstí na dobré hospodáře.

„Vyčistit Augiášův chlív“, to je staré antické rčení, které se hodí na tento stav. Je výzvou k odstranění úděsného nepořádku, tedy k úklidu ve společnosti, nebo v hospodaření. Myslím, že se ten Augiášův chlív hodí do dnešní Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vasevec.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…