Votava (LEV21): Miloslav Ransdorf má naši úctu

23. 1. 2016 9:10

V pátek proletěla přes media velice smutná zpráva, v 62 letech zemřel významný politik Miloslav Ransdorf.

Votava (LEV21): Miloslav Ransdorf má naši úctu
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, LEV 21

PhDr. Miloslav Ransdorf  CSc. byl nejen významným poslancem EP, byl ale také dlouholetým členem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za KSČM.  Patřil k představitelům reformního křídla KSČM. 

My, občané ČR,  jsme ho znali, jako významného polistopadového politika. PhDr. Miloslav Ransdorf  CSc. byl neobyčejně vzdělaným intelektuálem. Znali jsme ho z vystoupení v TV zejména, jako brilantního parlamentního řečníka, který ovládal celou řadu světových jazyků, své politické soupeře velice často převyšoval, jak přehledem, vědomostmi,  tak i politickými znalostmi. Byl respektován, ale i nenáviděn…. Je smutné, že právě ta nenávist, která asi patří k dnešní politice, nejspíše také stála za jeho předčasným odchodem z tohoto světa. V posledních měsících totiž čelil neustálé mediální štvanici. Byli jsme toho svědky téměř denně, často  v přímém přenosu.  Byl dobrým cílem pro mnohé nespravedlivé...

Je zcela zřejmé, že  tento brilantní řečník a statečný politik bude scházet i těm, kteří patřili k jeho stálým oponentům. Jeho komunistické členství, bylo nejspíše tím hlavním jejich argumentem.  Mířili na něj často nevybíravě.  

Dnes si připomínáme,  také jeho osobní statečnost. My národní socialisté, si vážíme Miloslava Ransdorfa, za jeho  odvahu, ale i za jeho pomoc při budování  pomníku popravené Dr. Miladě Horákové v Praze na Pankráci. Byl dokonce jedním z prvních, kteří pomohli významným finančním darem k vybudování tohoto pomníku.  Je příznačné, že i za tento lidský krok,  byl vláčen v médiích. I proto má  Miloslav Ransdorf naši úctu.

My národní socialisté, tak i  jako občané ČR, si Miloslava Ransdorfa vážíme jako politika, tak i  jako skromného člověka. V české, ale i v evropské  politice, bude scházet... 

Přemysl Votava
NS-LEV21

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Bohuslav Sobotka nám bude chybět v klubu i ve sněmovně

17:20 Gajdůšková (ČSSD): Bohuslav Sobotka nám bude chybět v klubu i ve sněmovně

Komentář na facebookovém profilu k odchodu Bohuslava Sobotky z vysoké politiky