Vrecionová (ODS): Nabízím sociální demokracii vstřícný krok

23.04.2019 17:39

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 - návrh na projednání podpory výrobců kvalitních lokálních potravin

Vrecionová (ODS): Nabízím sociální demokracii vstřícný krok
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka za ODS Veronika Vrecionová

Hezké odpoledne.

Dovolte mi navrhnout, nebo požádat Poslaneckou sněmovnu - (Silný hluk v sále. Předsedající žádá o klid.) - o podporu zařazení nového bodu, který by se jmenoval Podpora výrobců kvalitních lokálních potravin.

Sociální demokracie dnes na dopolední tiskové konferenci, kdy zahajovala kampaň do Evropského parlamentu, vystavila symbolickou červenou kartu nekvalitním potravinám. Já samozřejmě toto gesto vítám, nicméně musím říct, že právě od sociální demokracie mě toto velice rozesmálo.

Za prvé je sociální demokracie šest let s krátkou přestávkou ve vládě, má ministra zemědělství. Sociální demokracie velmi vehementně a dlouho zastává dotační systém, který velmi zvýhodňuje velké zemědělce, velké výrobce potravin. A jde to tak na úkor těch malých, lokálních, těch, kteří vyrábějí kvalitní potraviny. Nicméně tím, že k nim nesměřují tyto dotace, tak nejsou schopni konkurovat cenou těm velkým.

Já vlastně tímto nabízím sociální demokracii vstřícný krok, aby mohla zařazením tohoto bodu, jehož součástí by bylo usnesení, které by vyzývalo vládu k podpoře zastropování zemědělských plateb, tak aby mohla skutečně sociální demokracie naplňovat svůj program a nejenom o tom mluvit.

Tento bod zároveň, pokud by ho Poslanecké sněmovna přijala, tak bych ho navrhla zařadit jako pevný bod na pátek 26. dubna jako první bod po bloku voleb.

Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Soutěž Památka roku ocení nejlepší rekonstrukce historických staveb

10:13 Vinklátová (SLK): Soutěž Památka roku ocení nejlepší rekonstrukce historických staveb

Památka roku 2019. Soutěž s všeříkajícím názvem vyhlásilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a…