Vrecionová (ODS): Stojíme za Moldavskem

22.03.2023 5:35 | Komentář

Moldavsko patří k zemím nejvíce sekundárně zasaženým ruskou agresí proti Ukrajině – v mezinárodním srovnání malá a chudá země čelí ztrátě klíčových trhů a prudce rostoucí inflaci.

Vrecionová (ODS): Stojíme za Moldavskem
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová

I přesto Moldavsko prokázalo pozoruhodnou solidaritu s prchajícími Ukrajinci. Kromě toho se Rusko opakovaně snaží situaci v zemi destabilizovat. 

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38008 lidí
Během posledních 12 měsíců EU připravila komplexní podpůrný balíček v hodnotě více než 1 miliardy eur na posílení odolnosti Moldavska.

„EU musí stát Moldavsku v této době po boku. Rusko využívá různé destabilizační prostředky – od podpory prokremelsky laděných protestů až po narušování moldavského vzdušného prostoru a vytváření atmosféry strachu. Musíme být také velmi opatrní vůči ruským snahám o vykonstruování casus belli - Rusové šíří lži, že Ukrajina shromažďuje vojska k útoku na moldavský proruský separatistický region Podněstří. Podobné hlášky už po loňské zkušenosti musíme brát vážně a nepovažovat je jen za jakousi součást vnitroruského folklóru," uvedla europoslankyně Veronika Vrecionová.

„Ekonomická podpora i podpora v obranné oblasti jsou jedinou cestou k uhájení nezávislosti Moldavska. Podobně jako v případě Ukrajiny – bezpečnost a územní celistvost Ukrajiny úzce souvisí s naší vlastní," dodává europoslankyně Vrecionová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

22:01 Seďa (ČSSD): Je nutno se ptát, komu ku prospěchu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji konfliktu na Ukrajině