Vrecionová (ODS): Vláda připravuje zdražení a omezení lokálních potravin v supermarketech

10.10.2019 14:01

Novela zákona o významné tržní síle, kterou připravuje vláda prostřednictvím Ministerstva zemědělství, obsahuje ustanovení, která ve svém důsledku zdraží potraviny a omezí přístup lokálních výrobců potravin do obchodních řetězců. Malé zemědělce a lokální výrobce potravin musíme ale spíše podporovat, než dusit.

Vrecionová (ODS): Vláda připravuje zdražení a omezení lokálních potravin v supermarketech
Foto: senat.cz
Popisek: Veronika Vrecionová
reklama

„Jestliže zákon zakáže spolupráci obchodních řetězců s jejich dodavateli na slevových akcích, omezí tak v podstatě samotnou existenci slev, což znamená zvýšení cen potravin. Slevové akce byly jednou z možností, jak učinit i lokální potraviny cenově konkurenceschopné a tedy zajímavé pro zákazníky. Poté, co se vládě nepodařilo prosadit zákaz dvojí kvality potravin do evropské směrnice, nyní přichází s dalším krokem, který jde proti malým výrobcům potravin a hlavně českým zákazníkům,“ uvedla europoslankyně Veronika Vrecionová.

Europoslankyně za ODS zároveň upozorňuje, že české zemědělství a potravinářství potřebuje pravý opak než vládou ANO, ČSSD a KSČM předkládané restrikce. „Zemědělství je jeden ze sektorů, který může pozitivně přispět k ochraně životního prostředí. Je ale potřeba více podporovat malé zemědělce a lokální výrobce potravin. Například omezovat jejich administrativu nebo přesměrovat evropské dotace od velkých zemědělských podniků právě k malým rodinným farmám, které se o půdu a přírodu, ve které hospodaří, starají výrazně lépe, než bývalé JZD.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Prymula: Kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou vždy účinná

18:16 Ministr Prymula: Kontaktů je příliš mnoho a opatření nejsou vždy účinná

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 10. 2020 k informacím vlády o nákaze Covid-19