Výborný (KDU-ČSL): Bojujeme za zvýšení příplatků pro třídní učitele

23.02.2020 6:32

Komentář na facebookovém profilu k platům ve školství

Výborný (KDU-ČSL): Bojujeme za zvýšení příplatků pro třídní učitele
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)
reklama

Na jednání sněmovního školského výboru jsem byl obhajovat moji KDU-ČSL novelu zákoníku práce, kterou chceme zvýšit příplatky pro třídní učitele a učitele, vykonávající specializované činnosti (např. logopedické konzultace, koordinátoři ŠVP apod.). Nároky na třídní učitele stále rostou a zájem na dobrém třídním kolektivu, péči o vztahy mezi dětmi, komunikaci s rodiči atd. má každý ředitel a hlavně i rodič. A dnes jsou případy, kdy za hodinu této práce nad rámec své pedagogické povinnosti (tedy neučí méně než učitelé bez třídnictví!) má třídní učitel odměnu cca 25 Kč na hodinu.

To je zcela nedůstojné a tuto situaci je třeba napravit. Jednání výboru se neslo v obvyklém duchu. Problém si všichni uvědomují, chtějí ho řešit, ale ústy poslankyně ANO kolegyně Rutové, je potřeba to řešit jinak, systémově atd... Přesně v duchu "kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod".

Pokud je vzdělávání stále prioritou vlády, je potřeba toto řešit i s vědomím rozpočtových nákladů, které musí jít nad rámec již přislíbeného růstu platů pedagogů. Představil jsem poslancům i návrhy kompromisního řešení, které by nebylo rozpočtově tolik nákladné. Jsem připraven k dalším jednáním i případnému začlenění novely zákona o pedagogických pracovnících. Věřím, že všemi deklarovaný zájem učitelům pomoci bude naplněn i v rámci dalšího projednávání. Učitelé si to zaslouží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hampl: Sami, nebo společně proti epidemii?

8:32 Senátor Hampl: Sami, nebo společně proti epidemii?

Komentář na facebookovém profilu k epidemii a jejímu řešení