Výborný (KDU-ČSL): Já nejsem opojen mocí, já cítím naprostou bezmoc

08.04.2022 11:30 | Zprávy
autor: PV

Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 8. dubna 2022.

Výborný (KDU-ČSL): Já nejsem opojen mocí, já cítím naprostou bezmoc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Děkuji za slovo, paní místopředsedkyně. Já bych chtěl poděkovat panu vicepremiérovi Jurečkovi i panu předsedovi Michálkovi, protože alespoň jste prostřednictvím paní předsedající paní předsedkyně Schillerová dostala jasná statistická data a jasné výčty, jak to je v tomto volebním období a jak to bylo v tom minulém volebním období. 

Já myslím, že paměť máte dostatečně dlouhou na to, abyste si pamatovala, jakým způsobem skutečně vaše vláda, vláda Andreje Babiše, přistupovala k interpelacím, a to jak k těm písemným, tak k těm ústním. A když vy tady dneska, já to řeknu naprosto srozumitelně, bezostyšně - ať to veřejnost slyší - bezostyšně hovoříte o tom, že vám je upíráno ústavní právo, tak vy občas o sobě říkáte, že jste právnička, tak byste měla jasně vědět, že tomu tak opravdu není. Ano, právo na interpelace je zakomponované v Ústavě a zároveň je také v jednacím řádu jasně napsáno, že interpelace probíhají ve čtvrtek, pokud je to jednací den dané schůze. Vzhledem k tomu, že tato schůze, která teď probíhá, byla ve středu přerušena do pátku, tak ve čtvrtek nebyl jednací den. Proto jste opravdu žádné právo na ty interpelace ani nemohli mít.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.