Výborný (KDU-ČSL): Nechceme vést žádné dlouhé debaty

14.12.2018 9:59

Komplikace na D1 musí ministerstvo řešit urychleně, KDU-ČSL proto navrhne mimořádné projednání ve Sněmovně

Výborný (KDU-ČSL): Nechceme vést žádné dlouhé debaty
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Dopravní situace na dálnici mezi Prahou a Brnem se včera výrazně zhoršila. Poslanecký klub KDU-ČSL proto navrhne mimořádný bod na úterní schůzi Poslanecké sněmovny, aby zákonodárci společně s vládou katastrofální situaci na D1 co nejdřív projednali.

Obzvláště kritický je stav na Vysočině, kde se na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem tvoří až několika hodinové kolony. Stavební firmy nestačily dokončit opravu daných úseků ve stanoveném termínu a situace je tak značně nebezpečná. „Mimo jiné byl v šesti hodinové koloně autobus s 56 dětmi, bez nápojů a jídla. Nebýt hasičů z kraje, tak by tam ty děti byly celou noc,“ okomentoval poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský.

Poslanecký klub KDU-ČSL podotýká, že za celou situaci je zodpovědné ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic. „Ukazují se opakovaná manažerská selhání vedení rezortu. Je evidentní, že nefunguje stavební dozor v reálném čase, zcela chybí koncepční řešení. Pan ministr svým přístupem ohrožuje nejen životy lidí, ale také například komplikuje podnikání v České republice,“ uvedl první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka s tím, že zpomalení dopravy může značně ohrozit obchodní aktivity.Poslanci KDU-ČSL proto iniciují jednání na půdě Poslanecké sněmovny, aby došlo k urychlenému řešení této problematiky. „Nechceme vést žádné dlouhé debaty, ale čekáme, že vláda a ministerstvo dopravy přijde s konkrétními opatřeními, která budou tuto kalamitu řešit,“ doplnil poslanec KDU-ČSL Marek Výborný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Švenda (TOP 09): Příbram je prý druhá nejhorší. Proč bychom se neměli urazit?

21:26 Švenda (TOP 09): Příbram je prý druhá nejhorší. Proč bychom se neměli urazit?

Poradní společnost Deloitte jako každý rok vydala žebříček obcí seřazených podle životní úrovně. Pří…