Výborný (KDU-ČSL): Nedostatečné předcházení exekucím současná krize ještě umocňuje

27.11.2020 10:57

Dlouhodobý problém, kterým je zejména nedostatečné předcházení exekucím, současná koronavirová krize ještě umocňuje. Lidovci mimo jiné přicházejí s návrhem, aby lidé, kteří dluží státu a mají exekuci, mohli zaplatit jistinu a doplatit pouze symbolickou částku 750 Kč na provedení zastavení exekuce.

Výborný (KDU-ČSL): Nedostatečné předcházení exekucím současná krize ještě umocňuje
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)
reklama

„Tito lidé pak budou moci plnit své závazky v rámci daňového systému a dalších plateb státu jako všichni ostatní. Všichni na tom vydělají, včetně státu,“ uvedl poslanec Marek Výborný. Na tyto návrhy navazuje iniciativa Institutu pro prevenci a řešení předlužení a organizace Česko.Digital, které přicházejí s webovou aplikací pod názvem Nedlužímstátu.cz, kterou lidovci podporují.

„V rámci této aplikace si bude moci každý občan České republiky zjistit a ověřit, jestli státu něco nedluží. Státní instituce, přestože mají povinnost o těchto skutečnostech dlužníky informovat, často takto nečiní nebo se k dlužníkovi tato informace z nějakého důvodu nedostane. Minimální dluh tak po letech může narůst do astronomických částek. Tato aplikace tak může být velmi účinným nástrojem, který může pomoci eliminovat toto nebezpečí,“ vysvětuje Marek Výborný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Nic není připraveno, nikdo neví, co má dělat

6:36 Fiala (ODS): Nic není připraveno, nikdo neví, co má dělat

Komentář na facebookovém profilu k očkování.