Výborný (KDU-ČSL): Špičkové výrobky z ČR? Ne, raději zmetkové výrobky z Číny

15.11.2020 22:51

Komentář na facebookovém profilu ke kvalitě zdravotnického materiálu, dováženého z Číny

Výborný (KDU-ČSL): Špičkové výrobky z ČR? Ne, raději zmetkové výrobky z Číny
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)
reklama

Milí přátelé, tohle mě znovu rozčílilo. Není to vůbec poprvé, co setkáváme s tím, že si naše vláda hýčká komunistickou Čínu a přehlíží vlastní občany, české firmy a inovátory. Dnes jde pro změnu o výtěrové tyčinky. Ty se nově dostaly do hledáčků kontrolorů, protože absolutně nevyhovují normám.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12921 lidí

V Česku zdravotníci denně odebírají v průměru kolem čtyřiceti tisíc vzorků, často právě i spornými čínskými tyčinkami. A vedle toho zde máme špičkovou českou firmu, která splňuje veškeré zákonné požadavky na kvalitu. S tou ovšem vláda nechce mít nic společného, raději bude dál vítat nákupy z Číny.

A tak zatímco Lékový ústav bude zkoumat, do jaké míry jsou čínské tyčinky strůjci sporných výsledků covid testů, českou firmu z Jablonného nad Orlicí už oslovily například země Beneluxu nebo Spojené státy americké.

Nevím, jak vy, ale já už se na tohle absurdno dívat nechci, a proto jsem dnes interpeloval premiéra, aby nám vysvětlil důvody, proč za naše peníze kupuje v Číně a ještě zřejmě na úkor našeho zdraví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Na mimořádné schůzi chceme projednat odškodňovací zákon, korespondenční volbu ze zahraničí a zjednodušení výměny průkazek ZTP

7:33 SPOLU: Na mimořádné schůzi chceme projednat odškodňovací zákon, korespondenční volbu ze zahraničí a zjednodušení výměny průkazek ZTP

ODS, KDU-ČSL, TOP 09 svolaly na čtvrtek mimořádnou schůzi Sněmovny, na které chtějí projednat odškod…