Výborný (KDU-ČSL): Spolu toho dokážeme víc, než každý sám

30.01.2021 16:50

Koalice SPOLU ODS - KDU-ČSL a TOP 09 dnes zveřejnila jméno svého lídra pro volby do Poslanecké sněmovny v Pardubickém kraji. Bude jím ředitel Komorní filharmonie Pardubice, nestraník nominovaný za TOP 09 Pavel Svoboda.

Výborný (KDU-ČSL): Spolu toho dokážeme víc, než každý sám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

„Mám z toho radost. Pavla Svobodu osobně znám, je to vynikající varhaník, osobnost z prostředí kultury a školství a jsem si jist, že budeme společně hlasem nejen umění, ale i našeho Pardubického kraje na půdě Sněmovny. Těším se na spolupráci s ním i s Radimem Jiroutem, krajským předsedou a zvoleným lídrem za ODS. Věřím, že společně uděláme vše pro změnu, kterou u nás nutně potřebujeme. Vidím to v Parlamentu dnes a denně. Chceme do správy státu vrátit kompetenci a slušnost. Jdeme do toho spolu, protože víme, že spolu toho dokážeme víc, než každý sám,“ uvedl po volbě Marek Výborný, původní profesí středoškolský pedagog a ředitel gymnázia. Výborný působí od roku 2017 jako poslanec a v letech 2019 – 2020 by zvolen předsedou KDU-ČSL. Ve Sněmovně se dlouhodobě věnuje problematice školství, insolvencí a exekucí, ale není to jediná legislativní oblast, ve které působí. Momentálně se aktivně zabývá problematikou stavebního zákona a je také činný v rámci expertního AntiCovid týmu, ve složení zástupců ODS, KDU-ČSL a TOP 09, který nabízí konkrétní řešení v rámci současné pandemie.

„Sám děkuji členům KDU-ČSL v Pardubickém kraji za důvěru, kterou jsem získal v nedávno ukončeném nominačním procesu. Je pro mě oceněním mé dosavadní práce poslance i velkým závazkem. Ještě jako předseda KDU-ČSL jsem stál u počátku projektu spolupráce středopravicových konzervativních stran. Tento projekt, umění domluvit se, mi dává naději, že té potřebné ZMĚNY skutečně dosáhneme. Proto do toho jdu. Jsem si jist, že s Pavlem Svobodou, Radimem Jiroutem a dalšími kandidáty vytvoříme silný tým SPOLU a věřím, že dokážeme získat i podporu Vás, obyvatel našeho Pardubického kraje,“ dodal Marek Výborný a upozornil, že všechny kandidáty ještě musí stvrdit nejvyšší orgány jednotlivých domovských stran.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kukla (ANO): Vláda chce zrušit 16 stavebních úřadů na Vysočině

6:27 Kukla (ANO): Vláda chce zrušit 16 stavebních úřadů na Vysočině

Komentář na facebookovém profilu ke stavebnímu zákonu.