Výborný (KDU-ČSL): Vzdělávání učitelů je zásadní téma

19.5.2022 10:21 dop. | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k novele zákona o pedagogických pracovnících

Výborný (KDU-ČSL): Vzdělávání učitelů je zásadní téma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

V úterý jsem pod záštitou výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu uspořádal v PS kulatý stůl na téma "Vzdělávání ped. pracovníků v kontextu novely zákona". Téma, které opět začíná rezonovat nejen odbornou veřejností, protože novela zák. o ped. pracovnících se právě nachází v meziresortním připomínkovém řízení.

Byl jsem rád, že pozvání přijali zástupci akademiků, fakult vzdělávajících učitele i zástupci platforem a organizací věnujících se kvalitě ve vzdělávání jako např. Učitel naživo.

Příspěvky a diskuse se týkaly hlavně nové možnosti přijímat ve výjimečných případech do pozice učitele i osvědčené odborníky z praxe. O podmínkách a kritériích, které by měli splňovat. O jejich pedagogickém vzdělávání i o možnostech, jak otevřít další vzdělávání učitelů i organizacím mimo vysoké školy. Stranou zájmu nezůstalo ani téma podpory začínajících učitelů, důrazu na oborovou didaktiku, regionálních rozdílů školské soustavy. Je zřejmé, že cestou bude posílení kompetencí a z toho i plynoucí odpovědnosti ředitelů škol. To mají být lídři (pedagogičtí, vizionářští, manažerští) své školy!

Přes často značně odlišné postoje jsem rád, že jsme vzájemně dokázali vyslechnout názory a postoje všech zúčastněných. Ukazuje se, jak důležité je slézt z barikád a vzájemně si naslouchat a hledat společně cesty k rozumným řešením, nebát se hledání konsensu. Protože cíl máme jeden společný a to je zajištění kvalitního vzděláváni v našich školách.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Zločinecká skupina měla krytí i v České televizi

12:43 Okamura (SPD): Zločinecká skupina měla krytí i v České televizi

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 7. července 2022 k možným korupčním skandálům uvnitř hnutí …