Výborný (KDU-ČSL): Žádná výjimka pro Andreje Babiše nebude

22.11.2020 17:54

Pro určení skutečných majitelů budou platit stejná pravidla. Sněmovna schválila návrh Marka Výborného.

Výborný (KDU-ČSL): Žádná výjimka pro Andreje Babiše nebude
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

Žádná výjimka pro Andreje Babiše nebude. Poslanci ve čtvrtek vyškrtli na návrh Marka Výborného ustanovení, které by pomohlo premiérovi Babišovi ve sporu o střet zájmů. Jednalo se o pasáž, která se týkala svěřenských fondů. Vládní návrh zákona o evidenci skutečných majitelů dostanou na stůl senátoři. Předloha vychází z evropské směrnice.

Navrhované vládní ustanovení by totiž považovalo Andreje Babiše za vlastníka svěřenských fondů, do kterých zaparkoval holding Agrofert, ale nikoliv za vlastníka holdingu.

„Sněmovna podpořila můj návrh KDU-ČSL, aby pro určení skutečných majitelů platila stejná pravidla pro všechny, tedy i svěřenské fondy. Žádná výjimka pro Andreje Babiše nebude. Padni, komu padni!“ komentoval poslanec Marek Výborný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Premiér Babiš bohapustě lže, covid-vakcíny jsou experimentální

22:21 Vítová (ANS): Premiér Babiš bohapustě lže, covid-vakcíny jsou experimentální

Na včerejší tiskové konferenci kvůli snaze vlády zavést povinné covid-očkování, vyzýval A. Babiš ne…