Vystrčil (ODS): Od Zemana chci vědět, jak reagoval na čínský dopis

25.02.2020 19:06 | Zprávy

Předseda Senátu Miloš Vystrčil považuje čínský dopis k Tchaj-wanu za vměšování jiného státu do vnitřních záležitostí ČR. Vystrčil chce o dalším postupu jednat s prezidentem Zemanem a ministrem zahraničí Petříčkem.

Vystrčil (ODS): Od Zemana chci vědět, jak reagoval na čínský dopis
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Dopis z čínské ambasády, který se objevil v médiích, považuji za jednoznačné vměšování jiného státu do vnitřních záležitostí ČR. Od prezidenta budu chtít znát okolnosti doručení dopisu a jeho předání Jaroslavu Kuberovi. Zajímá mě také, proč na dopis nikdo z kanceláře prezidenta příslušným a přiměřeným způsobem nereagoval,“ říká předseda Senátu Miloš Vystrčil.

„Obdobné dotazy jsem směřoval také na ministra zahraničí Petříčka. Očekávám, že se s ním budeme na zítřejší schůzce bavit o dalším postupu ministerstva zahraničí v celé věci. Právě ministerstvo zahraničí má být garantem sebevědomé a suverénní zahraniční politiky České republiky,“ dodává Vystrčil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

22:12 Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k míru na Ukrajině.