Vystrčil (ODS): U řady charitativních akcí část výtěžku spotřebují náklady na organizaci a reklamu, Jihlava se ukázala v nejlepším světle

24.05.2016 12:22 | Zprávy

I běh ve tmě má smysl. Poslání v duchu tohoto hesla se v uplynulých týdnech ve třech městech České republiky snažily naplnit tisíce lidí s čelovkami na hlavách. V Praze, Brně a Jihlavě se zapojili do charitativní akce s názvem Noční běh pro Světlušku, jenž pomáhá nevidomým. Právě první ročník běhu v jihlavském amfiteátru v Březinových sadech si v úterý 17. května v podvečer připomněli lidé na setkání kamarádů Světlušky. Společně s ředitelem Nadačního fondu Českého rozhlasu Přemkem Filipem se sešli v rodinném parku Robinson.

Vystrčil (ODS): U řady charitativních akcí část výtěžku spotřebují náklady na organizaci a reklamu, Jihlava se ukázala v nejlepším světle
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor Miloš Vystrčil

Připomínkové akce se stejně jako charitativní běhu, který se v Jihlavě konal ve čtvrtek 28. dubna od 21.00 hodin, zúčastnil také senátor Miloš Vystrčil. „Na Běhu pro Světlušku mě nejvíce nadchlo nadšení a nasazení organizátorů, kteří pracují zcela zdarma a nesou veškeré organizační náklady. To znamená, že veškerý příjem od účastníků je čistým výtěžkem. Je to zásadní rozdíl, v porovnání s jinými charitativními akcemi, kde poměrně často dochází k tomu, že část výtěžku je spotřebována za náklady na organizační zajištění, reklamu apod. Samozřejmě si velké poděkování zaslouží i všichni účastníci jihlavského běhu. Bylo jich více než 600, což jak informoval pan ředitel Přemek Filip, je srovnatelné s prvním ročníkem v Brně a celkový přínos činil více než 200 000 korun. Jedná se o velký úspěch, Jihlava se ukázala v tom nejlepším světle,“ uvedl senátor Vystrčil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Budete to řešit?

Co říkáte na to, že údajně bratr poslance Bendy získal za miliony zakázku od letiště Praha, a to bez výběrového řízení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vlček: Orientace na startupy a technologické inovace je správnou cestou

7:17 Ministr Vlček: Orientace na startupy a technologické inovace je správnou cestou

Ministr Vlček navštívil Jihomoravské inovační centrum (JIC), FabLab a společnost Red Hat Czech.