Vyvadil: Masaryk by tuhle vládu také nejmenoval

09.01.2014 14:08 | Zprávy

Komentář Jiřího Vyvadila k sestavování vlády.

Vyvadil: Masaryk by tuhle vládu také nejmenoval
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil

Při Hyde parku, ve kterém vystoupil Jiří Dienstbier a svým obvyklým drsným způsobem šil v pravidelných pětiminutových intervalech do Zemana, jsem napsal, že vylučuji, že v pátek bude Sobotka jmenován premiérem. Masaryk by prostě takovou vládu také nejmenoval. A nehleděl by, co a kdo říká, že má činit. Hlavně by ČSSD měla uvažovat, což se zřejmě neděje. Úvahy o kompetenční žalobě jsou roztomilé (jistě pochází z myšlenkové dílny Jiřího Dienstbiera), ale reálně jsou takřka k ničemu. Sobotka ji podat nemůže, dokud premiérem jmenován nebude, vyumělkovaná koncepce o podání takového podání Poslaneckou sněmovnou působí směšně. Prostě paní Wagnerová dává do svých výkladů emoce, a to snižuje jejich validitu. Zeman samozřejmě nemůže z libovůle nejmenovat polovinu vlády. To by zřejmě Ústavní soud uznal jako velezradu, ale z prodlužování procesu jmenování premiéra, pokud to vysvětlí srozumitelnými důvody, by jistě Ústavní soud k takovému závěru nedospěl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Lidem v okolí Babiše už je líp

13:02 Hřib (Piráti): Lidem v okolí Babiše už je líp

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k vládě Andreje Babiše.