Vyvadil: Masaryk by tuhle vládu také nejmenoval

09.01.2014 14:08 | Zprávy

Komentář Jiřího Vyvadila k sestavování vlády.

Vyvadil: Masaryk by tuhle vládu také nejmenoval
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil

Při Hyde parku, ve kterém vystoupil Jiří Dienstbier a svým obvyklým drsným způsobem šil v pravidelných pětiminutových intervalech do Zemana, jsem napsal, že vylučuji, že v pátek bude Sobotka jmenován premiérem. Masaryk by prostě takovou vládu také nejmenoval. A nehleděl by, co a kdo říká, že má činit. Hlavně by ČSSD měla uvažovat, což se zřejmě neděje. Úvahy o kompetenční žalobě jsou roztomilé (jistě pochází z myšlenkové dílny Jiřího Dienstbiera), ale reálně jsou takřka k ničemu. Sobotka ji podat nemůže, dokud premiérem jmenován nebude, vyumělkovaná koncepce o podání takového podání Poslaneckou sněmovnou působí směšně. Prostě paní Wagnerová dává do svých výkladů emoce, a to snižuje jejich validitu. Zeman samozřejmě nemůže z libovůle nejmenovat polovinu vlády. To by zřejmě Ústavní soud uznal jako velezradu, ale z prodlužování procesu jmenování premiéra, pokud to vysvětlí srozumitelnými důvody, by jistě Ústavní soud k takovému závěru nedospěl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.