Zábranský (Piráti): Praha zprostředkuje lidem bez domova ubytování

27.03.2020 14:01 | Zprávy
autor: PV

Vzhledem k vyhlášení stavu nouze na celém území České republiky, které zahrnuje mimo jiné i omezení volného pohybu osob, se město rozhodlo ubytovat osoby bez domova v některých pražských hotelech, hostelech a ubytovnách. Chce tak zabránit nekontrolovanému šíření nákazy onemocnění Covid-19 nejen v této skupině obyvatel, ale i mimo ni.

Zábranský (Piráti): Praha zprostředkuje lidem bez domova ubytování
Foto: Piráti
Popisek: Adam Zábranský

Dodržovat nařízení vlády o omezení pohybu na veřejně dostupných místech a o pobývání v místě bydliště, a nezvyšovat tak riziko nákazy, je pro osoby bez domova mimořádně obtížné. V minulém týdnu navíc byly v Praze uzavřeny zimní noclehárny, které denně využívalo přibližně 330 osob bez přístřeší. Důvodem k uzavření byla neudržitelná hygienická situace související s vysokou koncentrací osob v prostoru se společným sociálním zařízením a dalšími rizikovými prvky pro šíření nemocí, jako je například centrální vzduchotechnika.

Praha se proto rozhodla situaci neprodleně řešit a přistoupila k návazným opatřením. Od minulého týdne tak pracuje na zajištění humanitárního ubytování pro lidi bez domova v levných hostelech, hotelech a ubytovnách, které nabízejí oddělené pokoje s vlastní sprchou a záchodem. S lidmi bez domova budou na místě pracovat největší poskytovatelé sociálních služeb, jako je Naděje, Armáda spásy či Charita s podporou menších služeb a dobrovolníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Svoboda slova

Kde byla vaše podpora svobody slova, když jste vypínali weby nebo když útočíte na ty, co vyjádří svůj názor a nazýváte je třeba svoločí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Schillerové škrty právě připravily Česko o balistickou i dronovou ochranu

7:04 Zuna (TOP 09): Schillerové škrty právě připravily Česko o balistickou i dronovou ochranu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke škrtům v obraně.