Zachariaš (KSČM): Američané BIS nevadí?

24.11.2014 16:57

BIS, stejně jako každý rok, i letos vydala svou zprávu. Bylo by velmi překvapivé od této služby číst něco jiného než to, co stojí v této zprávě.

Zachariaš (KSČM): Američané BIS nevadí?
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

S velkou pompou nám BIS oznámila, že roste zájem tajných služeb Ruské federace a Čínské lidové republiky. V této době pro novináře velmi vděčné téma, kterého se chytili s urputností sobě vlastní. Stejně jako udělala média aféru z návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně, kde prezident nijak nezpochybnil zahraničněpolitickou orientaci naší republiky (celistvost ČLR uznávala ČR vždy). Místo aby zejména veřejnoprávní média nechala občany, ať si o slovech prezidenta Zemana v Číně udělají obrázek sami, vytrhla několik jeho vět a nadiktovala občanům, co si mají myslet. To pak v součinnosti s Hovory z Lán (kterých si před tím, než Miloš Zeman použil vulgární výrazy, novináři moc nevšímali) vedlo k protestům 17. listopadu. A tažení proti Miloši Zemanovi pokračuje dodnes, kdy politici kritizují i to, že prezident pozval představitele vítězných mocností, tedy i Ruska, do Prahy.

Ale zpět ke zprávě BIS. Několik alternativních zpravodajských serverů přineslo informaci o tom, že na protestech proti Zemanovi se podílelo americké velvyslanectví. Ačkoliv na demonstracích byli přítomni lidé, jež v minulosti spolupracovali s USA, mainstream o tom pomlčel. Stejně jako jsem nepochopil, proč čeští demonstranti proti českému prezidentovi - který sice anglicky umí - drželi v rukou transparenty v angličtině. Americká ambasáda se od jakéhokoliv angažování demonstrací proti prezidentovi distancovala (jak jinak), avšak minimálně stín podezření zde stále zůstává. A myslíte, kdyby takové podezření padalo na Čínu nebo Rusko, že by o něm média mlčela?

Souhlasím s prezidentem Zemanem, když říká, že BIS by měla lidi, kteří jsou hrozbou, primárně eliminovat, ne o nich psát zprávy. Na to si skutečně tajnou službu neplatíme. Stejně tak si neplatím veřejnoprávní televizi od toho, aby se v ní Václav Moravec ptal, jestli na základě této zprávy BIS nemají být vyhoštěni někteří obyvatelé. Asi zvolím jinou stanici (paradoxně ze západních zemí), která mi nebude diktovat to, o jakých tématech se po nedělním obědě má mluvit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Filip Zachariaš - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Požadujeme po vládě, aby uznávala protilátky proti covidu-19

16:57 Okamura (SPD): Požadujeme po vládě, aby uznávala protilátky proti covidu-19

Komentář na facebookovém profilu k protilátkám jako možnosti prokazování bezinfekčnosti