Antikomunismus a kulty neosobností nevyřeší v Česku nic. Možná tato demagogie a studnice lží a pomluv prospěje zbohatlíkům, našim občanům však rozhodně ne. Zeptejte se těch, co brzo ráno odchází do práce a pozdě večer se vrací, těch co do zaměstnání dojíždí a těch, kteří nedostávají celou mzdu a nemají proplácené přesčasy, co pro ně znamená odkaz Václava Havla. Možná, že právě tyto praktiky jsou oním odkazem.
Právě mýty a kulty osobností s umělou aurou jsou zástěrkou pro politiku lidí myslících jen na vlastní kapsu. Ale lidé se kulty osobností a prázdnými frázemi nenasytí. Nejlepší propagandou je totiž sám život. A ten ukazuje to památné: Všechno je jinak. Bohatí zbohatli na privatizaci, spekulacích a levné práci, přičemž výsledkem je, že jsou ještě bohatší. Avšak reálná životní úroveň s tichým zdražováním postupně pro celé skupiny obyvatel jako matky samoživitelky, seniory, ale i pracující za minimální mzdu padá. Představení před kamerami se slovy o průměrné mzdě lehce přes 29 tisíc korun hrubého pak zase zastírá fakt, že více než 60 % pracujících si o ní mohou nechat jen zdát. Nehledě na to, že to nepředstavuje ani polovinu toho, kolik vydělávají třeba v Německu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV