V předvečer 60. výročí podpisu Římských smluv se otevírá jedinečná příležitost změnit směřování Evropské unie.
Vyzýváme vládu ČR, aby se přestala bát flexibilní, vícevrstvé a vícerychlostní unie, která je už nyní beztak realitou. Ať nás vláda přestane strašit „druhořadým členstvím“, pokud se odmítneme podílet na všech integračních politikách. Naopak, u některých z nich být nejen nemusíme, ale dokonce nesmíme.
Není v našem zájmu být součástí dluhové unie (eurozóna), uprchlické unie (přerozdělovací kvóty) a antiamerické unie („evropská armáda“). ČR nemá důvod být součástí tzv. tvrdého jádra EU.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV