Zahradníček (ANO): Jesenicko není na okraji našeho zájmu

08.10.2019 7:37

Opravy silnic, dopravní obslužnost nebo zajištění lékařské péče na Jesenicku – to jsou jen některá z témat, o kterých ve středu 2. října hovořili krajští radní se zástupci mikroregionů a starosty Olomouckého kraje. Jejich společné pracovní setkání proběhlo v Horní Lipové.

Zahradníček (ANO): Jesenicko není na okraji našeho zájmu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jan Zahradníček, náměstek olomouckého hejtmana na sedmém ročníku Moravského dopravního fóra v Clarion Congress Hotelu v Olomouci

„Diskuze přinesla řadu zajímavých témat a hodně inspirace. A snad také obyvatele Jesenicka přesvědčila, že jejich region není na okraji našeho zájmu. Naopak, hejtmanství mu věnuje velkou pozornost,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Hejtmanova slova potvrzují například rozsáhlé investice do dopravní infrastruktury v severní části kraje. Opravy silnic byly ostatně nejdiskutovanějším tématem celého pracovního setkání.

„Společně se starosty jsme řešili například plánované obchvaty některých obcí na Jesenicku nebo situaci na Červenohorském sedle, kde jsou problémy s neukázněnými motorkáři. Dobrou zprávou je, že rozsah dopravní obslužnosti v regionu kraj zachová i v příštím roce,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

V části věnované zdravotnictví čekaly účastníky setkání informace o poskytování péče v Jesenické nemocnici a plánované výstavbě výjezdové základny záchranářů v Jeseníku.

„Zdravotnická péče v tomto regionu je zcela srovnatelná s ostatními částmi kraje,“ ujistil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: Podpoříme dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z Venezuely

15:05 Ministr Petříček: Podpoříme dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z Venezuely

Podpořit vztahy, ekonomické zájmy, ale také předat humanitární pomoc ve výši pět milionů korun byly …