Zahradníček (ANO): V Příkazech zatáhli za jeden provaz. Výsledkem je opravený průtah obcí

09.09.2019 12:22

Ukázkový příklad spolupráce soukromé firmy s obecní a krajskou správou předvedli lidé v Příkazech, kde proběhla rekonstrukce silnice ve směru na místní část Hynkov. Na úhradě nákladů ve výši 43 miliónů korun se totiž kromě Olomouckého kraje podílela také obec a nedaleké zemědělské družstvo.

Zahradníček (ANO): V Příkazech zatáhli za jeden provaz. Výsledkem je opravený průtah obcí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jan Zahradníček, náměstek olomouckého hejtmana na sedmém ročníku Moravského dopravního fóra v Clarion Congress Hotelu v Olomouci

„Takhle nějak si představuji spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Opravená silnice, kterou teď v Příkazech mají, může být inspirací pro další vesnice v regionu,“ uvedl během slavnostního otevření cesty náměstek hejtmana pro dopravu Jan Zahradníček.

Rekonstrukcí prošel zhruba kilometrový úsek silnice. Ta leží v ochranném pásmu památkové rezervace a byla celá tvořena žulovými dlažebními kostkami. Chybělo jí však kvalitní podloží.

„Cesta se na mnoha místech celá prohýbala. Neprospíval jí ani průjezd zemědělské techniky. To byl také jeden z důvodů, proč družstevníci na rekonstrukci silnice darovali dvanáct miliónů korun,“ uvedl místostarosta obce Příkazy Josef Škrabal.

Kostky se vrátily jen asi na polovinu silnice, která má teď nové podloží. Zbývající část komunikace pokryl asfalt. Obec nechala vybudovat dešťovou kanalizaci, chodníky a parkovací zálivy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří do šrotu

12:04 Ministr Hamáček: Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří do šrotu

Více na nová policejní auta, hasičskou techniku nebo platy: vláda schválila státní rozpočet na příšt…