Zahradníček (TOP 09): Ještě jsem nezažil, aby tak zásadní věc, jako je reforma školství, byla prosazována silově

04.11.2017 9:17

Zastupitelstvo kraje schválilo reformu středního odborného školství, ačkoli o ní neproběhla řádná diskuse s partnery a materiál byl předložen dodatečně jako rozšíření bodů jednání. Návrh samotný nepodpořili ani všichni radní, naopak prošel i díky hlasům opozice.

Zahradníček (TOP 09): Ještě jsem nezažil, aby tak zásadní věc, jako je reforma školství, byla prosazována silově
Foto: TOP 09
Popisek: P ředseda KO TOP 09 KV kraje Petr Zahradníček

Hlavním nedostatkem je uspěchané projednání bez komunikace se samosprávami. Koncepce odborného školství přitom postrádá smysl bez koncepce gymnázií.

Petr Zahradníček, krajský zastupitel a místostarosta Lokte, upřesňuje: „Za svojí kariéru jsem ještě nezažil, aby byla tak zásadní věc, jako je reforma školství byla prosazována silově a bez diskuse. Zítra máme jednání loketského zastupitelstva a já budu moci říci jediné: ‚O nás bez nás.‘“

Materiál v podobě prezentace krajští zastupitelé obdrželi po urgenci Petra Zahradníčka a Jana Horníka minulý týden ve čtvrtek. V pondělí proběhla schůzka předsedů klubů zastupitelů, kde byly ze strany klubu STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (STAN) s podporou KOA, KDU-ČSL a TOP 09 vzneseny připomínky a dotazy, zejména k finančnímu dopadu celé zamýšlené změny. Tento dopad nebyl vysvětlen ani před, ani během zastupitelstva. Rovněž proběhlo zasedání svolaného výboru pro školství. Ve středu 1. 11. ráno proběhlo zasedání rady kraje, která reformu přijala, přičemž zastupitelé dodrželi podkladový materiál až v průběhu zasedání.

Petr Kulhánek, krajský zastupitel a primátor Karlových Varů, uzavírá: „Způsob projednávání celé reformy se hodí pro nouzové situace, kalamitní stavy a obdobné události. Jsme vyspělou demokracií, a tak důležité změny by měly být řádně diskutovány. Obávám se, že zřízení pracovní skupiny v momentě, kdy je reforma již schválena, v žádném případě nenahradí chybějící standardní projednání celé koncepce.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Telička (Hlas): Hlídat a kontrolovat musí média politiky, ne politici média

15:02 Telička (Hlas): Hlídat a kontrolovat musí média politiky, ne politici média

Komentář na facebookovém profilu ke stavu médií v ČR