Zahradník (ODS): Potřebujeme dostavět temelínskou elektrárnu

21.11.2013 18:10

Jsem pro dostavbu temelínské elektrárny, protože si uvědomuji, že nemáme moc jiných možností, jak v budoucnu vyrábět elektřinu.

Zahradník (ODS): Potřebujeme dostavět temelínskou elektrárnu
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Zahradník z ODS

Úvahy o masivní výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů jsou spíše chimérami, než reálnou možností, jak zajistit pro Českou republiku v horizontu desítek let dostatek elektřiny. V Temelíně je připraven pozemek pro výstavbu dalších dvou reaktorů, se kterými počítaly i původní plány. 

Z těchto a dalších důvodů by bylo chybou další odkládání nebo dokonce rušení temelínského tendru. Musíme si totiž uvědomit, že ČEZ a účastníci tendru už do něj investovali desítky milionů korun, a tyto peníze by byly utracené zbytečně. Změny v tendru či jeho rušení by také mohly vést k poškození dobrého jména České republiky v zahraničí nebo dokonce k mezinárodním arbitrážím s nejistým výsledkem pro nás. Navíc dostavba Temelína by naší zemi a také jižním Čechám přinesla přímo či nepřímo tisíce pracovních míst, rozvoj technických oborů a udržení konkurenceschopnosti se světem v oboru jaderná energetika. 

Myslím si ale také, že když už vláda rozhodla o dostavbě temelínské elektrárny, měla by myslet i na jižní Čechy, které proti jiným krajům mají problémy s dopravní infrastrukturou a více investovat do dálnice D3 a rychlostní silnice R4.

Jan Zahradník (ODS),
poslanec PS PČR 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

migranti

Dobrý den, prohlášení Nerudové o migrantech jsem taky nepobral. Ale můj dotaz zní, zda se ví, kolik je v ČR aktuálně migrantů? A co si myslíte o migrantech z Ukrajiny? Máme je přijímat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel: Snahu o dosažení kompromisu nevzdávám

12:12 Prezident Pavel: Snahu o dosažení kompromisu nevzdávám

Vyjádření prezidenta republiky na tiskové konferenci po setkání s místopředsedou vlády Marianem Jure…