Zajíčková (ODS): Díky Smíchov City přestane být část Prahy 5 umouněnou Popelkou

02.10.2020 11:49

V prostorách bývalého smíchovského nákladového nádraží byl ve středu 30. září položen základní kámen nové čtvrti Smíchov City.

Zajíčková (ODS): Díky Smíchov City přestane být část Prahy 5 umouněnou Popelkou
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková

Stalo se tak za účasti starostky Prahy 5 Renáty Zajíčkové, náměstků primátora hl. m. Prahy Petra Hlaváčka a Adama Scheinherra a zástupců společností Sekyra Group a Strabag. Praha 5 tak učinila výrazný krok k tomu stát se jednou z nejmodernější čtvrtí u nás.

„Prahu 5 dlouhodobě směřujeme k tomu, aby se stala čtvrtí 21. století. V posledních letech se to daří díky projektům Nový Barrandov a Waltrovka. Speciálně v případě Waltrovky se ukazuje, jak lze ryze průmyslovou lokalitu citlivě přeměnit na moderní obytnou, administrativní a obchodní zónu.  Nyní jsme položili základní kámen k dalšímu, jednoznačně nejrozsáhlejšímu, projektu s názvem Smíchov City. Jako starostka Pětky jsem pyšná na to, že se podařilo najít názorový soulad mezi potřebami města, městské části, Pražanů a plány investora a stavitele. Mezi takové potřeby Prahy 5 patřilo začlenění historicky cenné budovy Radlické Kulturní Sportovny do komplexu moderních stav s cílem co nejvíce zachovat původní genius loci,“ říká k zahájení projektu Smíchov City starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Podle zástupců municipalit, včetně starostky Zajíčkové, odborníků z řad developerů a stavitelů Praha jako celek v sobě skrývá obrovské plochy, které v současnosti leží ladem a čekají na své smysluplné využití. Vedle již zmíněné Waltrovky je Smíchov City dalším příkladem proměny brownfieldu v něco, co je přirozeným krokem v rozvoji městské části Praha 5.

„Těší mě důraz, který je kladen na originalitu a bezpečnost veřejného prostoru i kvalitu života. Vzniknou zde krásná místa pro setkávání a odpočinek. Projekt zkrátka v mnoha ohledech vyniká přístupem k lokalitě a posouvá celou Prahu mezi moderní západní metropole,” pochvaluje si starostka Renáta Zajíčková.

Po dokončení bude Smíchov City představovat bezmála půl milionu metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodní a veřejných ploch, které podle předpokladů využije pro bydlení nebo práci na 12 tisíc lidí. Součástí projektu budou též rozsáhlá prostranství veřejné zeleně a kilometrový bulvár západního střihu. Chybět nebude ani nová škola.

„Začlenění budovy nové základní školy bylo jednou z podmínek Prahy 5, aby souhlasila s podobu jižní části chystané nové čtvrti. I když v posledních měsících nežijeme ve zrovna jednoduché době, Smíchov City nám velí dívat se do budoucnosti, a ta spojená s Prahou 5 tkví v nabídce kvalitního života, který se neobjede bez možnosti umístit dítě do školy v bezprostřední blízkosti bydliště. Chtěla bych na tomto místě všem poděkovat za to, že  byly vyslyšeny přání a připomínky našich spoluobčanů, bez jejichž přičinění by nešlo takto náročný projekt vůbec realizovat,“ uzavírá starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

18:50 Vích (SPD): Evropská unie nás vede zpátky do středověku

Evropská unie se snaží Českou republiku a další členské státy prostě zničit. To už se nedá nazývat j…