Zajíčková (ODS): Obzvláště mne těší reakce Barrandovských

05.12.2020 18:41

Městská část Praha 5 ani v současné nelehké době nehodlá rezignovat na reflexi předvánočního času. Proto se o první adventní neděli oblékla do vánočně laděného hávu.

Zajíčková (ODS): Obzvláště mne těší reakce Barrandovských
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková
reklama

Spuštěna byla tradičně vánoční výzdoba v ulicích městské části a rozsvíceny byly též tři vánoční stromy – na Tilleho náměstí, Trnkově náměstí a náměstí 14. října.

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů letos proběhlo za přísných hygienických podmínek a za podmínek protiepidemického systému v obou víkendových dnech. V sobotu byl slavnostně rozsvícen strom na barrandovském Tilleho náměstí. O den později se pak rozzářil strom na smíchovském náměstí 14. října. Obě slavnostní události proběhly za účasti starostky městské části Praha 5 Renáty Zajíčkové.

„Téměř všichni se těšíme na adventní atmosféru a tradice, které se s Vánocemi pojí. Proto jsme i letos chtěli občanům Prahy 5 zprostředkovat příjemné a pokud možno klidné prožití vánočních svátků na území naší městské části. Jsem velice poctěna kladnými ohlasy ze strany veřejnosti na víkendové slavnostní rozsvěcení vánočních stromů. Obzvláště mne těší reakce barrandovských, kteří ocenili, že poprvé mohli zažít oficiální rozsvěcení stromu na Tilleho náměstí,“ pochvaluje si starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

S obdobím Vánoc je také spojeno konání trhů. Ty letošní budou nabízet vánoční sortiment, avšak v omezené míře. Během nakupování musí mít lidé nasazené roušky, dodržovat nejméně dvoumetrové rozestupy a nemohou na místě konzumovat občerstvení a alkoholické nápoje. Trhy na Andělu jsou otevřeny v úterý a pátek od 8:00 do 20:00 hodin.

„Rozhodli jsme se, že budeme pokračovat v trzích, které jsou na Andělu umístěny od září. Pouze jsme ve spolupráci s provozovatelem trhu upravili nabízený sortiment o vánoční dekorace, jak si to doba žádá. Rozumíme tomu, že musíme dodržovat nařízení vlády, která v současné době platí, ale chtěli jsme vyjít vstříc době a vánočním svátkům. Pokud to situace umožní, nabízený sortiment doplníme“, dodává Renáta Zajíčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

22:08 Vích (SPD): Hájíme naše farmáře a odmítáme dvojí kvalitu potravin

Minulý týden se SPD povedlo prosadit ve Sněmovně jedno ze zásadních programových témat, které omezuj…