Zajíčková (ODS): Radního Viktora Čahoje nahrazuje Jan Kavalírek

27.01.2021 7:37

V Radě městské části Praha 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek.

Zajíčková (ODS): Radního Viktora Čahoje nahrazuje Jan Kavalírek
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková
reklama

Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Členem Rady městské části byl nepřetržitě od listopadu roku 2014.

Anketa

Měl by Milan Hnilička odejít z čela Národní sportovní agentury?

76%
24%
hlasovalo: 5311 lidí

„Chtěla bych na tomto místě velmi poděkovat Viktoru Čahojovi za práci, kterou v pozici radního pro městskou část Praha 5 odvedl.  Je mi líto, že svůj post opouští, ale nezbývá mně než jeho rozhodnutí respektovat,“ komentuje Čahojovo odstoupení z funkce radního starostka Městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Nově zvolený radní Prahy 5 Jan Kavalírek byl do Zastupitelstva městské části zvolen v posledních komunálních volbách na podzim roku 2018. Do nové politické role nastupuje z pozice člena Finančního a návrhového výboru a komise sportu.

„Předně chci poděkovat kolegům zastupitelům za projevenou důvěru zvolením do funkce radního. Poděkování též patří Viktorovi Čahojovi, který odvedl kus práce. Nyní se vynasnažím udělat maximum, abych svými znalostmi a aktivní prací v oblastech rozpočtu, IT i EU fondů přispěl k dalšímu rozvoji naší Prahy 5,“ říká ke svému zvolení Jan Kavalírek.

Hlavní profesní doménou nově zvoleného radního Prahy 5 Jana Kavalírka jsou finance. Dlouhodobě podniká v oblasti inovací a zdravotnickém sektoru.

„V osobě pana Kavalírka vidím důstojnou a především profesně adekvátní náhradu za odcházejícího radního Čahoje. Pana Kavalírka znám jako velmi aktivního, byť věkem ještě hodně mladého politika, který dovede své okolí přesvědčit silnými argumenty.  Těším se, že díky jeho zkušenostem nejen v oblasti financí se nám podaří městskou část i v následujících letech posouvat,“ dodává Renáta Zajíčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Blatný: Opravdu nevíme, co bude od neděle

23:54 Ministr Blatný: Opravdu nevíme, co bude od neděle

Projev na 6. schůzi Senátu 24. února 2021 k návrhu zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onem…