Zkušenosti z posledních let jednoznačně ukazují, že všechny zapsané děti se do škol na Praze 5 dostanou. Od roku 2006 se na Praze 5 rodí cca 950 – 1100 dětí, do základních škol v období dubna je dlouhodobě zapisováno cca 700 – 850 žáků, počet žáků nastoupivších do prvních tříd k 30. 9. 2022 je vždy ještě o více než 100 dětí nižší k původně zapsaným.
„Od roku 2019 systematicky navyšujeme kapacity školských zařízení, která jako Praha 5 zřizujeme. Během necelých tří let se nám podařilo vytvořit 440 nových míst. To je, jako kdybychom postavili úplně novou školu. S výjimkou jedné lokality máme školské kapacity dostatečné i s relativně velkými rezervami,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.


