Žalkovský (STAN): Česká pošta a podomní prodej

25.05.2015 5:34

Mnoho obcí na svém území zakázalo podomní prodej. Mnoho starostů si myslelo, že má alespoň z tohoto důvodu klid. Ale vše není tak, jak to vypadá.

Žalkovský (STAN): Česká pošta a podomní prodej
Foto: STAN
Popisek: Jaroslav Žalkovský

To, že firmy si najímají pracovníky na živnostenský list, a tito dále obtěžují občany v domácnostech, protože se opět našla klička v zákoně, je smutné, ale ne překvapující. Co si ale málokdo z nás uvědomuje, podomní prodej funguje dál ze strany jedné z největších firem – České pošty.

Doručovatelky mají povinnost, kromě toho, že roznášejí poštu, tahají metráky letáků, balíků a nachodí denně desítky kilometrů, ještě prodávat produkty.

Co je to produkt? Pojištění dětí, spoření a jiné služby, které mají vliv na hodnocení doručovatelek a doručovatelů. A tak tito pracovníci, když už mají pojištěnou celou rodinu, kamarády, okolí a známé, musí služby nabízet občanům. A kde a kdy jim to nabízejí? Při doručování listovních zásilek do domácností.

Oslovují občany v jejich domech a tím provádějí podomní obchod. V současné době se jedná o tom, jakou dotaci dostane Pošta od státu.

Navrhuji, aby dotace byla co nejvyšší, aby měly doručovatelky dostatečně vysoký plat, z něhož budou platit pokuty obcím při přestupkovém řízení. Ze zkušenosti víme, že se zaměstnavatel k pokutě nepřihlásí. Vždyť doručovatelky mohou svoje povinnosti přece dělat i po pracovní době. A tak se ptám, jestli není nejvyšší čas udělat na Poště pořádek, aby zásilky byly doručovány včas, bez problémů, doručovatelé a doručovatelky, za svůj, rozhodně ne nadstandardní plat, nebyli ve stresu, jestli dostanou odměnu nebo ne, protože už nemají koho pojistit.

A jestli na tomto stojí hospodaření České pošty, která chce zavírat pobočky a povinnosti chce přesouvat na obce, potom je něco shnilého ve státě poštovním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

22:56 Drozdík (Republika): Orlovská nemocnice potřebuje záložní plán

Na zastupitelstvu se měl projednávat tzv. záložní plán, abychom se nespoléhali jen na pracovní skupi…