Žalkovský (STAN): My s tím Babišem zatočíme

05.04.2016 21:58 | Zprávy
autor: PV

Další z návrhů zákona o tom, že by si měly politické strany půjčovat jen od bank, aby nemusely být vděčné dárcům, lobbistům a firmám, svědčí o tom, jak zoufalá je situace v naší současné politice.

Žalkovský (STAN): My s tím Babišem zatočíme
Foto: STAN
Popisek: Jaroslav Žalkovský

Návrh poslance TOP 09 Plíška by měl podstatně omezit vliv kapitálu v politice. Je to myšleno opravdově nebo jde opět jen o lov politických bodů? Při pohledu na všechny kauzy, které v současné době i dobách minulých, čeřily smradlavé vody politického rybníčka, musí být každému, kdo jen trochu sleduje politiku jasné, že jde zase jen o zoufalý výkřik z temnoty. Opravdu si někdo myslí, že finanční oligarchové si nechají do něčeho kecat poslance? Již v minulosti jsme zažili mnoho kauz, kdy politické strany byly financovány tak šikovně, že přiznaly, jako v případě ČSSD, pouze část výdajů. Když odborníci spočítali, kolik celá kampaň stála, dostali se více než k dvojnásobku přiznané částky. Billboardy na každém rohu, masivní televizní kampaň, tisk, internet. Myslí si snad někdo, že pana Babiše zastaví? A nejen Babiše. Většina stran měla a má své Dalíky, které hodí přes palubu, aby na jejich místo nastoupili jiní. Tyto výpady bezmoci, které čas od času probíhají na půdě Sněmovny, pouze zdůrazňují stav našeho právního státu, Ústavy a hlavně morálky. Nedělejme si iluze, že se něco změní. Ne, toto není nesouhlas s návrhem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…