Zamrazilová: K přijetí eura

09.03.2014 13:52

Přijmout euro je jako vstoupit do domu, u kterého ještě statik neposoudil, zda se během několika měsíců nezhroutí

Zamrazilová: K přijetí eura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozkutálí se evropské dotace?
reklama

Občanská demokratická strana o víkendu zahájila sérii ideových konferencí s kandidáty ODS do voleb do Evropského parlamentu. Prvním klíčovým tématem byly možné dopady nahrazení české koruny eurem na peněženky českých občanů. Odborným garantem diskuse byla kandidátka do Evropského parlamentu, bývalá členka bankovní rady České národní banky Eva Zamrazilová.

„Přijmout euro je jako vstoupit do domu, u kterého ještě statik neposoudil, zda se během několika měsíců nezhroutí. Než k takovému kroku přistoupíme, musíme znát přeci bezpečnost a spolehlivost projektu. Debata o vstupu do eurozóny vyžaduje seriózní diskuzi, do níž by občané měli být zapojeni. K tomu musí mít dostatek informací a musí znát všechna rizika tohoto později nezvratného kroku. Vstup do současné eurozóny s sebou nese závazky, které svým rozsahem významně přesahují závazky přijaté vstupem do EU,“ uvedla během přednášky Eva Zamrazilová.

Místopředseda ODS Jan Zahradil považuje odbornou diskusi v rámci přípravy pro volby do Evropského parlamentu za zcela zásadní. „Udržení koruny musí být elementární otázkou nadcházejících voleb a slyšet všechna rizika spojená s eurem od naší kandidátky Evy Zamrazilové, která kvalitativně patří ke špičkám ve svém oboru, nabízí pro občany argumenty, které jsou oproštěny od povrchního vnímání reality,“ řekl lídr kandidátky ODS do Evropského parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hájek (Zelení): Jak dopadla petice za zákaz glyfosátu v Prostějově?

11:30 Hájek (Zelení): Jak dopadla petice za zákaz glyfosátu v Prostějově?

Prostějovský zelený zastupitel Martin Hájek píše o vývoji v souvislosti s iniciativou týkající se zá…