Zamrazilová (ODS): Proč jít k Evropským volbám a nevolit eurooptimisty?

23.05.2014 16:46 | Zprávy
autor: ODS

Mnozí politici (z levého i pravého politického spektra) lákají voliče k volbám do Evropského parlamentu na "evropskou prosperitu" či "význam ČR v Evropě". Jsou to ale nesplnitelné sliby, protože dnešní Evropa je přestárlá, předlužená a přeregulovaná.

Zamrazilová (ODS): Proč jít k Evropským volbám a nevolit eurooptimisty?
Foto: red
Popisek: Logo ODS
Jsme její součástí, ale nebezpečným proudem nemusíme být uneseni, budeme-li obezřetní k hlubším a hlubším intergračním tendencím. Ty nás neprůhledným a plíživým způsobem zbavují nezávislosti a možnosti rozhodovat o národních problémech na domácí půdě.
 
Chceme opravdu přispívat na dluhy bohatších zemí a zvyšovat tím vlastní zadluženost?
 
Chceme, aby naši politici ještě lehkomyslněji stahovali zemi do dluhů s tím, že se můžeme spolehnout na záchranné evropské fondy? Chceme, aby Brusel diktoval detaily naší rozpočtové politiky?
 
Pokud na některou z těchto otázek odpovíte NE, běžte prosím k volbám a volte podle zdravého rozumu někoho, kdo chce těmto rizikům bránit. Ten, kdo jasně pojmenuje evropské problémy, není automaticky protievropský. Naopak, budoucí osud Evropy mu leží na srdci mnohem více než politikům, kteří v evropských institucích pohodlně nebudou "zlobit" a tváří se, že Evropa je na dobré cestě.

Ing. Eva Zamrazilová, CSc.
kandidátka ODS pro volby do EP

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Předseda Senátu není aktivista, není to turista

20:07 Havel (TOP 09): Předseda Senátu není aktivista, není to turista

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. dubna 2026 k cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila…