Žatec: Pomník obětem Českého Malína prošel úpravami, bude ještě osvětlen

03.06.2020 21:49

Město Žatec dokončilo na konci dubna úpravu pomníku obětem Českého Malína před hřbitovem. Všechny práce stály 1,4 milionu korun, projekt podpořil částkou 100 tisíc korun Fond Ústeckého kraje.

Žatec: Pomník obětem Českého Malína prošel úpravami, bude ještě osvětlen
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.
reklama

Cílem prací bylo zvelebit významný prostor, který připomíná tragické vypálení a vyvraždění Českého Malína, obce na Volyni. Právě z Volyně se po druhé světové válce vrátily do Československa desítky tisíc Čechů, nejvíce jich zamířilo do Žatce a okolí.

Úprava pomníku se týkala jak restaurování samotné sochy, tak úpravy okolí. Nová je ceremoniální plocha kolem pomníku, jsou doplněné koše a lavičky, provedly se také sadové úpravy okolí včetně výsadby nových stromů. „Akce se začala realizovat na podzim 2019, kdy byla zrestaurována socha. Poté začaly stavební práce včetně úprav okolí. Práce byly dokončeny 30. 4. 2020,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková. Z celkové částky 1,4 milionu korun stály 110 tisíc Kč samotné restaurátorské práce při úpravě monumentální sochy.

V současné době probíhá ještě stavební řízení pro povolení nasvícení sochy. Po osazení světla a jeho propojení s veřejným osvětlením budou všechny práce hotové. Pro důstojné pořádání vzpomínkových akcí je ale celý památník přichystaný už nyní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

19:00 Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“ – 20. června 2021