Žatecká (ČSSD): Dopravní hřiště v České Lípě slaví 45 let

30. 9. 2018 13:06

V září 1973 vyjely první českolipské děti na zdejší dopravní hřiště. Uběhlo 45 let a hřiště slouží především základním školám doposud.

Žatecká (ČSSD): Dopravní hřiště v České Lípě slaví 45 let
Foto: romana-zatecka.cz
Popisek: Zastupitelka České Lípy za ČSSD Romana Žatecká
reklama

Město Česká Lípa převzalo areál hřiště od Centra služeb pro silniční dopravu v roce 2006. Postupně učebna i kanceláře získaly nové vybavení. Liberecký kraj v roce 2011 daroval pc s interaktivní tabulí potřebnou k výuce. Rovněž byla zakoupena nová kola, koloběžky, odrážedla, helmy, čtyřkolky, šlapací retro autíčka i potřebné náhradní díly ke kolům.

Dopravní hřiště je dnes využíváno především základními školami v takové míře, že jeho kapacita je zcela naplněna. Dochází či dojíždí sem přes 40 základních škol z celého okresu.

„Jedná se hlavně o všechny čtvrté třídy z těchto škol, které mají dopravní výchovu povinnou,“ říká Eva Sadílková, která má u městské policie na starosti výuku a prevenci.

„Paní Sadílková a je výtečnou a neúnavnou duší celého areálu, společně se svými spolupracovníky tady odvádí skvělou práci a já jsem moc ráda, že se hřiště dožilo takového věku, a navíc vypadá velice hezky. Chci poděkovat všem, kteří učí děti, jak se mají v dopravním provozu chovat a tím ochraňují jejich zdraví a životy,“ uvedla při „narozeninové“ slavnosti dopravního hřiště starostka Romana Žatecká.

Českolipské dopravní hřiště je dlouhodobě hodnoceno jako jednou vůbec z nejlepších v celém Libereckém kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromníci: Optimismus prakticky neexistuje

11:47 Soukromníci: Optimismus prakticky neexistuje

Komentář na facebookovém profilu k reálným důsledkům programu Antivirus