Záznam tajné nahrávky Kristýny Kočí

14.4.2011 10:12 dop.

Přinášíme výtah z tajné nahrávky rozhovoru poslankyně Kristýny Kočí s členy moravskoslezských VV tak, jak byl publikován na serveru tyden.cz. Sama poslankyně tvrdí, že její slova jsou cílenou mystifikací.

Záznam tajné nahrávky Kristýny Kočí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračoval soud s Vítem Bártou. Vypovídala i Kristýna Kočí

Dobešová: My už jsme uvažovali s Milanem,  že uděláme novou stranu.

Kočí: No, vždyť počkej, my máme na účtech už 120 miliónů na novou stranu.

Vích: Sto dvacet milionů na co? Na novou stranu?

Kočí: Fakt na novou stranu.

SLEDUJEME témata nahrávka Kočí a vládní krize

----

Kočí: Já si dám kapučínko.

Vích: Je jistota, že ta ODS vás podrží? Že vás nenechá chcípnout? Já si nedokážu představit, že ten Nečas je schopen postavit vládu na 102 lidech, kteří budou fungovat. Já nevěřím, že to bude fungovat, že on půjde do takového rizika.

Kočí: ...akorát, že ta ODS mu to nedovolí. Já vám to řeknu jinak. ...to je tvoje vina, ...tys s tímhle zmrdem si to tady celou dobu hrál, on ovládá vnitro. To je tvoje vina, to je tvojí slabostí. Ty jdi do prdele. My tě odpálíme. Udělá se nová čistá správná ODS. ...Jestli to prostě nezvládne, tak oni ho odstřelej. Vezme to někdo jinej, já nevím kdo.

Vích: Ten Tluchoř tam má takovou sílu v té ODS? Jak třeba oni s Bendou? (Myslí Bendlem - pozn. red.)

Kočí: Obrovskou, má regiony. Bendl je slabej. ...Péťa je v pohodě. ...Otevřeně. Těm velkejm hráčům, se kterejma my mluvíme, se hodí předčasný volby. Romanům a tak...

Vích: Tam má Římana ten Roman.

Kočí: Oni furt počítají s tím, že se chtějí udržet u koryt, ale paradoxně, u koryta jedinej, kdo se chce udržet, je Petr Nečas, kterej tímhle přichází o tu podporu. Tohleto ho donutit udělat - ten včerejší radikální krok - ho donutil udělat Petr a regiony. Ty mu řekly - jestli to neuděláš, my to necháme poslat do těch regionu a ty tě popravěj. Tys jim to vnitro dal, ty jsi ten, kdo za to může. A on se pochlapil a udělal to takhle. ...Topka byla ta, kdo s tím včera přišel, s tou myšlenkou, že VV musejí celý z vlády. Včera jsem seděla s knížetem. Hele, on se najednou probere, je hrozně mravní. Včera se mnou seděl a byl to on, kdo řekl, tak takhle ne.

---

Kočí: My jsme počítali s tím, že takoví ti ..., Skokani, takoví ti, co jim jde o prachy, o koryta se seberou a řeknou si: hele radši než přijít o funkci, nebo o ten plat poslaneckej, tak do toho půjdou. A oni půjdou až jim to jakoby dojde, ale oni furt mají pocit, jakoby, že ty véčka, ten Bárta nechápou, o co jde. On furt nechápe, že to není hra.

---

Vích: Jakou v tom hraje roli třeba Drobil? Má šanci na nějaký návrat?

Kočí: Jo, Pavel se vrací.

Vích: Pavel se chce vrátit?

Kočí: Pavel se už vrátil. My jsme ho spolu s Petrem vrátili do hry.

Vích: Pochybuju a pak dívej - jeden ministr kvůli korupci odejde a druhý se vrátí?

Kočí: Ale on řekne. Já jsem čistej. Já jsem absolutně čistej, ale...

Vích: My jsme tady jako v Jiříkově vidění.

Kočí: Kamil se taky posral. No, oni se všichni v nějakou chvíli posrali, protože se prostě jako... ...Kamil se asi hrozně bál toho, že když odstoupí jenom Bárta, tak to bude ještě horší, protože jim bude řídit ty ministerstva a bude je tam řídit a kasírovat. To on teďka dělá, ale nedělá to ve 100 procentech.

----

Kočí: Šmerda je jejich kandidát na ministra. ...Kmenta po tom jde. Kmenta to všecko ví.

Vích: A Kmentu platí ODS?

Kočí: ...Škárka jim to dal. To sledování. A kdyby... ...v těch největších sračkách nebude. Protože on je ten zdroj. A to stejný oni nabízejí tomu, kdo to pojmenuje. Ta Mladá fronta je jediná, která to hraje s náma.

---

Vích: Tam je hromada kmotrů těch Odéesáckých.

Kočí: ...Já to samozřejmě hraju s těma ODS kmotrama, ale s těma, který to chtějí změnit.

Vích: A ti jsou někde u vesla?

Kočí: Proč myslíte, že ta Plzeň, že ten Jurečko, že jsem šla na státní zastupitelství. Ty v tom klečí, Petr, pražský zastupitelství na tom leží, stejně jako Plzeň celá, nakonec i Renata Vesecká, celá tahle parta na tom klečí. Ty půjdou sedět. Mě je jedno, jestli Bárta ovládá celou polici, protože my držíme celou justici. Proto ten Pospíšil. Všechno je promyšlený, já to hraju teďka tak, že teď se musí získat lidi. ...Kmenta ty informace má, včera mi to řekl.

---

Kočí: Podívejte se, to co jsem já udělala, tak prostě ty lidi skončili. To je úplně jedno, jestli se půjde do předčasných voleb, nebo jestli Vít Bárta. ABL je teďka mrtvá firma, oni nemají prachy. Uvědomte si, že největším průserem, proč on potřeboval to ŘSD, tak je to, že on je bez peněz, Bárta je bez peněz. ...On šel do tý politiky, ale on ty prachy pro ABL ještě nevydělal, takže ten je mrtvej. Bez ABL nemůže držet ten svůj politickej vliv a on jako politik už je odvařenej. Radek John všem dokázal, že je neschopná figurka, ten už je taky mrtvej. Jestli se půjde do předčasných voleb, tak i za tuhle věc jsem strašně ráda.

---

Vích: A on tam Bárta ještě nemá nastrčené kmotry na té dopravě?

Kočí: Ne, respektive má, ale on to ještě nedokázal vybudovat. ...Kdyby jste toho Rusnoka uměli ještě zítra zkusit, Navrátilová Olomouc. Oni ji vydíraj. ...Nevím, kdo ještě je tam slabej.

Vích: Nepřeválcují to zase nějací kmotři? Nějaké lobby zase bude mít zájem si dosadit svoje lidi a vyserou se na nás potom?

Kočí: Nerozumím, kdo?

Vích: V pozadí stojí nějací kmotři ODS. Až to bouchne, nepřeválcujou to a pak nám dají nějakou náměstkyni?

Kočí: Ne. Tahleta akce je projekt společnej, tři čtvrtě roku chystanej.

Dobešová: Co prezident?

Kočí: Ten je jedinej jako nebezpečnej. Akorát, že řekněme, že my a už se to blíží, on se taky posere při tom nárůstu těch informací. V tý společnosti se to posouvá, takže on si toho moc nedovolí, navíc podle všeho se chystá za mne postavit Havel. ...Už pro tu náladu v té společnosti. ...Já chci a na tom si budujeme ten image, chci bejt ten čistej. ...Kdybys to viděl, ten ..... pořad na ČT, byla jsem klidná. Ti naši pičusové, jak jsou tam jednotní, oni potřebujou čas. Mít čas, aby si to přečetli v těch novinách. A hlavně - já bych potřebovala, aby začali tlačit spíš ty místní lidi. ...Hele, já, jak jsem úplně teď v klidu, tak nemám problém chodit všude, všem všechno povyprávět, furt dokola a ty lidi mi věřej.

---

Kočí někdo telefonuje. Říká do telefonu: Já jdu teďka na chvíli s Petrem, zajdu zjistit, jakej je stav u vás v klubu. (pokládá telefon ) a říká: Další odéesáckej kmotr. Největší kmotr.

---  

Vích: A jak to snáší ten váš mladý? Protože se říkalo, že jste píchala s Drobilem.

Kočí: No, to se říkalo. Ale s Drobilem jsem nikdy nic neměla.

Vích: Tak potom s Tluchořem.

Kočí: No... Jenom proto, abych byla přesvědčivá, aby až se mě zeptaj: Máte poměr s Petrem
Tluchořem? Tak já řeknu: Já jsem v životě s Petrem Tluchořem nespala. Ale potřebuju bejt
přesvědčivá. Já když lžu, tak musím být přesvědčivá. Poměr se mnou má. Ale proto to
brzdím. (Zdroj: mediafax)

Poznámka: Nahrávka je značně nekvalitní a velké části není zcela rozumět. Vybrali jsme dle našeho názoru nejzávažnější tvrzení na nahrávce a tam, kde nebylo zcela rozumět, je text vytečkován.

Více:
Kočí napadá Véčkaře, ale nepamatuje si ani datum voleb

Vyšlo na tyden.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tyden.czTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Úvaha o dýmu nad vodami

13:32 Kobza (SPD): Úvaha o dýmu nad vodami

Ne, nejedná se o známý megahit Deep Purple Smoke on the water, ale o úvahu nad současnou politickou …