Zdechovský (KDU-ČSL): Ambice navrhovatelů jsou opravdu veliké

26.04.2019 4:33 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely antidiskriminačního zákona

Zdechovský (KDU-ČSL): Ambice navrhovatelů jsou opravdu veliké
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Nedávno byl poslancům odeslán sněmovní tisk 424, který se snaží novelizovat antidiskriminační zákon. Tato zdánlivě nedůležitá věc z dílny ANO, ČSSD a Pirátů by rozhodně neměla zůstat bez povšimnutí. Jejím cílem je totiž mj. i to, aby nátlakové nevládní organizace zabývající se diskriminací, získaly právo podávat veřejnou žalobu (Actio popularis) kvůli diskriminaci. Ambice navrhovatelů jsou opravdu veliké. Stejně velké by ale měly být i obavy všech slušných lidí z možných důsledků v případě, že bude návrh schválen.

Já se ptám. Jde o spravedlnost, nebo o to, aby mohly některé nátlakové organizace ukázat svoji moc? Z navrhované podoby novely antidiskriminačního zákona mám pocit, že platí spíše to druhé. Pro návrh neexistuje vhodnější označení, než že jde o naprostý legislativní paskvil, který nejspíše ani nikomu nepomůže, a naopak mnohým může uškodit. A to jsem se svým vyjádřením ještě velmi diplomatický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Xaver Veselý uráží ženy

22:33 Hřib (Piráti): Xaver Veselý uráží ženy

Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 5. června 2026 k návrhu na volbu členů Rady České televize.