Zdechovský (KDU-ČSL): Američané se baví dokumentem o splácení dluhu Kuby rumem a doutníky

14.05.2018 10:13 | Zprávy
autor: PV

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších amerických nezávislých dokumentárních společností Mel films věnovala jeden ze svých dokumentů České republice. Utahuje si z nápadu, že Kuba zaplatí svůj historický dluh z doby socialistického přátelství rumem.

Zdechovský (KDU-ČSL): Američané se baví dokumentem o splácení dluhu Kuby rumem a doutníky
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Ten nápad byl natolik absurdní, že se produkce vydala na Kubu a do České republiky zjišťovat o celém nápadu více podrobností. Pro Američany je totiž něco podobného naprosto obskurdní a nepředstavitelné,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský, který v dokumentu popisuje svou misi na Kubu, kde se setkal s disidenty pronásledovanými tamním komunistickým režimem.

Úspěšný dokument se točil v Praze a Hradci Králové

Dokument se točil v srpnu 2017 v Hradci Králové a v Praze, kde se dokumentaristé pokusili setkat i s bývalým ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem nebo zástupci ministerstva financí. Ti však vystoupit v dokumentu nakonec odmítli s odkazem na velkou zaneprázdněnost. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zestátnění ČEZU

Myslíte, že zestátnění je dobrý nápad? Ukažte mi státní podnik, který prosperuje a funguje dobře. Jeden příklad za všechny – Česká pošta. Co když to po zestátnění dopadne s Čezem úplně stejně jako s poštou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chalupný (SOCDEM): Jsem rád, že patřím mezi ty dva z deseti

14:07 Chalupný (SOCDEM): Jsem rád, že patřím mezi ty dva z deseti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k průzkumu vnímání sporu mezi prezidentem a vládou o …