Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský soud pro lidská práva bude řešit 34 stížností proti norskému Barnevernetu

07.11.2019 9:17 | Zprávy
autor: PV

V průběhu října oznámil Evropský soud pro lidská práva Norsku, že se bude k známým 26 případům blíže zabývat ještě dalšími 8 stížnostmi proti postupu norské sociální služby Barnevernet.

Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský soud pro lidská práva bude řešit 34 stížností proti norskému Barnevernetu
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Celkově tak je stížností už 34 a je pravděpodobné, že se počet ještě navýší. V minulém roce se přitom do této fáze projednání dostaly jen 3 z 88 zaslaných případů.

„Vzhledem k tomu, že v Norsku žije jen zhruba 5,3 milionu obyvatel, je 34 tamní vládě komunikovaných stížností souvisejících s Barnevernetem, skutečně extrémně vysoké číslo. Už nemůže být sporu o tom, že zde dochází k porušování lidských práv,“ komentuje situaci europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se problematikou dlouhodobě zabývá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Zabavení majetku

Jak vysvětlíte, že jste v minulém volebním období předložili zákon o zabavení majetku a teď jste proti němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Vlastní kolegové z bývalé koalice jsou tak necitliví

7:17 Majerová (Trikolora): Vlastní kolegové z bývalé koalice jsou tak necitliví

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k neúspěchům Fialových exministrů ve volbách