Zdechovský (KDU-ČSL): Liberland! Pitomost nebo obrovská příležitost

24.06.2015 8:29 | Zprávy
autor: PV

Jako první evropský politik jsem měl tu čest navštívit Liberland. Pro některé je nejmladším státem světa, pro jiné zase pouhou utopií. Není sice vůbec jisté, zda bude nakonec úspěšný, ale jednou věcí si můžeme být jistí už nyní.

Zdechovský (KDU-ČSL):  Liberland! Pitomost nebo obrovská příležitost
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Začíná se ukazovat, že projekt přináší bezesporu užitek i obyvatelům Chorvatska a Srbska. A to navzdory skutečnosti, že vlády obou zemí nejsou z nového souseda zrovna příliš nadšené.

Nejdříve je potřeba říci několik faktů. Tím jedním je to, že srbsko-chorvatské pohraničí je oblastí velmi chudou, opomíjenou a zanedbávanou. Všude jsou vidět stopy války, která rozdělila tyto dva národy. Každá publicita a projevený zájem jí proto prospívá a lidé jsou za nynější zájem vděční, protože vidí, že oblast se začíná stávat opravdu zajímavou a přináší zdejším rybářům a restauracím práci.

Ale tím to samozřejmě nekončí. Liberland má opravdu co nabídnout. Nemůže se sice pochlubit žádnými přírodními či architektonickými skvosty, pokud tedy nepočítáme zchátralou loveckou boudu, která je jedinou budovou široko daleko. Zajímavost Liberlandu totiž tkví v úplně v něčem jiném.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.