Zdechovský (KDU-ČSL): Lidovci vždy byli a budou proevropská strana

26.04.2015 9:53

Europoslanec Tomáš Zdechovský oficiálně potvrdil, že se na květnovém celorepublikovém volebním sjezdu KDU-ČSL ve dnech 23. – 24. května ve Zlíně chce ucházet o post místopředsedy pro evropské záležitosti.

Zdechovský (KDU-ČSL): Lidovci vždy byli a budou proevropská strana
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

Zdechovský se nedávno stal místopředsedou mladých lidovců v Evropském parlamentu a chce se i nadále soustředit na profilování českých lidovců v evropské politice. „Lidovci vždy byli a budou proevropská strana. Proto chci naší stranu více profilovat v evropských tématech a přinášet do České republiky evropská témata,“ prozradil důvody své kandidatury europoslanec Tomáš Zdechovský, který neuvažuje o aktivním vstupu do české politiky.

Podporu a nominaci na post místopředsedy strany získává Zdechovský napříč republikou. Nominovaly ho organizace ve Znojmě, Hradci Králové, v Havlíčkově Brodě, Ústí nad Orlicí a naposledy i na krajské konferenci Libereckého kraje, která se uskutečnila v Jablonci nad Nisou.

Kdo je Tomáš Zdechovský

Tomáš Zdechovský (1979, Havlíčkův Brod) je český poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Předtím působil jako krizový manažer a mediální analytik. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidoval za KDU-ČSL na 3. místě a byl s počtem 5 063 preferenčních hlasů do Evropského parlamentu. Zdechovský hovoří čtyřmi světovými jazyky.

Zdechovský působí v Evropském parlamentu ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu a ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Vloni se začal aktivně angažovat v kampani za navrácení dvou českých chlapců, kteří byli v Norsku odebráni tamním sociálním úřadem jejich české matce. Inicioval také otevřený dopis norským úřadům, pod který se podepsalo téměř 50 europoslanců z různých zemí a frakcí v Evropském parlamentu.
Nyní bojuje za jedno sídlo Evropského parlamentu, soustředí se na kontrolní činnost rozpočtu a tématům imigrace a vnitřní bezpečnosti. Evropská lidová strana ho pověřila starostí o rozpočet na bezpečnost nebo kontrolou evropských agentur.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Dnes jsem získal 2. místo na kandidátce KDU-ČSL. Jedeme dále
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš Zdechovský - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Netolický (ČSSD): Námitky systémové podjatosti nebudou nadále možné

9:45 Netolický (ČSSD): Námitky systémové podjatosti nebudou nadále možné

Projev na 16. schůzi Senátu 19. července 2018 ke správnímu řádu