Zdechovský (KDU-ČSL): López Aguilar ignoroval fakta a svou neznalostí incidentu se dopustil šíření odporných dezinformací

25.11.2021 20:41 | Komentář
autor: PV

Europoslanec López Aguilar zpochybnil vyšetřování českých úřadů v případu úmrtí Roma S. Tomáše. Zdechovský a Vondra žádají omluvu.

Zdechovský (KDU-ČSL): López Aguilar ignoroval fakta a svou neznalostí incidentu se dopustil šíření odporných dezinformací
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Alexandr Vondra (ODS) vyzvali kolegu Juana Fernanda Lópeze Aguilara ze Španělské dělnické socialistické strany, aby se okamžitě omluvil za své výroky pronesené v úterý na plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku. 

Španělský europoslanec ve svém úvodním vystoupení uvedl, že Rom Stanislav Tomáš zemřel v červnu letošního roku v důsledku policejní brutality. Zpochybnil tak nezávislost českých úřadů, které ve svém vyšetřování jasně konstatovaly, že mezi jednáním policistů a smrtí Tomáše neexistuje žádná souvislost. Podle pitevní zprávy smrt nastala v přímé příčinné souvislosti s intoxikací pervitinem.

Na plenárním zasedání, které se věnovalo tématu odsouzení policejního násilí vůči Romům v EU, López Aguilar mimo jiné uvedl, že jediný rozdíl mezi smrtí Stanislava Tomáše z Teplic a Afroameričana George Floyda byl v tom, že případ českého Roma neměl v Evropě takový ohlas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

To jste zjistil až teď?

Vždyť přeci rozdílné ceny na pumpách byly na dálnicích a ve městech nebo vesnicích rozdílné vždy. Stejně tak se přeci liší podle místa ceny všeho, třeba bydlení, jídla. Mě by spíš zajímalo, jak je to s těmi maržemi? Nedávno jste tvrdili, že v nich problém není. Znamená to, že jste je neuhlídali? A p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Možná je čas začít o těchto věcech otevřeně mluvit

10:04 Senátorka Ludková: Možná je čas začít o těchto věcech otevřeně mluvit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k puštění pregresivistické politiky do veřejného pros…