Zdechovský (KDU-ČSL): Mitrofanova stařecká vrtošivost či nestydatá lež

06.11.2015 12:06

Rád bych se ve stručnosti ohradil vůči nehorázným lžím, které jsem se dočetl v pro mě těžko uvěřitelném komentáři Alexandra Mitrofanova s názvem „Mladická nerozvážnost, či záblesk pýchy?“ z 5. listopadu 2015.

Zdechovský (KDU-ČSL): Mitrofanova stařecká vrtošivost či nestydatá lež
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Předně naprosto odmítám tvrzení, že jsem proti aktivnímu „budování přátelských vztahů s lidmi jiných kultur a vyznání.“ Tvrdit něco takového na základě mého přesvědčení, že je potřeba rozlišovat uprchlíky a ekonomické migranty (což je postoj i vrcholných politiků ve vstřícném Německu) mi přijde zcela absurdní a naprosto nelogické.

Na další výroky na moji osobu můžu říci následující. Pokud jde o mé vyjádření k UEFA, bylo namířené proti politizace sportu, nikoli proti uprchlíkům. Dále je mi vytýkáno, že jsem psal jen o ekonomických migrantech, kteří lhali. Pan Mitrofanov tak opakovaně lže podobně jako ruská propaganda, kterou tak rád kritizuje. Navíc si ani nedohledal fakta o tom, jak jsem psal, že skuteční uprchlíci si zaslouží naši pomoc a sám se v těchto věcech aktivně angažuji.

Jinak sám mám za sousedy syrské uprchlíky, s nimiž máme velmi přátelské vztahy, a snažím se je podporovat. Proto musím naprosto kategoricky odmítnout dehonestující kritiku někoho, kdo žádným uprchlíkům podle twitteru nepomáhal a nepomáhá, a o lidech dělá úsudek na základě anonymních účtů na českých sociálních sítích. To by žádný slušný komentátor na západě nikdy neudělal. 

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá