Zdechovský (KDU-ČSL): Orlickoústecké firmy se dokáží prosadit na světových trzích i přes překážky

26.07.2016 13:45

V pátek 15. července navštívil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) firmy Nipass a Composite Components, se kterými měl projednat možnosti jejich dalšího rozvoje.

Zdechovský (KDU-ČSL): Orlickoústecké firmy se dokáží prosadit na světových trzích i přes překážky
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Byl velmi potěšen, že se tradiční české firmy dokáží samy prosadit na světových trzích, a to i přes překážky v podobě nedostatku zaměstnanců či systematického odmítání udělení povolení pro vývoz zboží některými evropskými zeměmi.

V rámci svých poslaneckých dnů navštěvuje europoslanec Zdechovský (KDU-ČSL) i podniky. Tentokrát zamířil hned do dvou. První byla firma Nipass ve Vysokém Mýtě, která vyrábí výfukové systémy pro nákladní automobily, autobusy, traktory, stavební stroje aj. Od roku 2014 zde také vyrábí multifunkční užitkové vozidlo ZEBRA. „Myslím, že s tímto vozidlem má společnost šanci si najít své stálé místo na trhu a zároveň tím navazuje na tradici automobilového průmyslu v tomto regionu, což velmi oceňuji,“ chválí podnik Zdechovský. Ředitel firmy Tomáš Jiřička si ale postěžoval na nedostatek zaměstnanců: „V našem regionu máme nezaměstnanost pouze 3,2 %. Najít kvalitní pracovníky, je proto velmi obtížné. Celkově se nám ale daří a vyvážíme do celého světa.“

V Chocni mají problémy s vývozem zboží přes Německo

Zdechovský dále navštívil choceňskou společnost Composite Components zabývající se výrobou kompozitních materiálů pro letecký a automobilový průmysl. „Vyrábíme různé díly a komponenty z laminátu a plastů. Celkově se nám daří, ale máme problém s Německem, protože např. vývoz speciálních vojenských materiálů, kam spadají i naše vojenské dalekohledy, systematicky nepovoluje a máme tak uzavřenou exportní cestu přes hamburský přístav,“ postěžoval si ředitel podniku Rusek. „S panem ředitelem se v nejbližších dnech sejdu, abychom problematiku podrobně probrali a dohodli se na dalším postupu, protože pravděpodobně budeme vznášet dotaz na Komisi,“ nastínil Zdechovský další kroky, kterými se bude snažit firmě pomoci.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Zeman kašle na Zemana

22:29 Schwarzenberg: Zeman kašle na Zemana

Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Miloše Zemana zastavit případné stíhání premiér…