Zdechovský (KDU-ČSL): Podstatou střetu zájmů je volba mezi dvěma (a více) možnostmi

21.05.2021 6:37 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k projednávání střetu zájmů premiéra Babiše v Evropském parlamentu

Zdechovský (KDU-ČSL): Podstatou střetu zájmů je volba mezi dvěma (a více) možnostmi
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Člověk v takové chvíli musí vyhodnotit, jakých cílů chce dosáhnout. Když jste politik a stojíte před rozhodnutím, jestli nějaké peníze přihrajete státu, nebo firmě, kterou ovládáte (i když tvrdíte, že ji neovládáte), jste ve střetu zájmů.

Protože jaká je šance, že upřednostníte stát? Že se rozhodnete dát peníze někomu jinému než "sobě"? I ten nejčistší člověk pod Sluncem bude v takové chvíli v pokušení.

V tuhle chvíli víme, že premiér Andrej Babiš v takovém pokušení rozhodně byl, že jeho okolí umožnilo právě jeho firmám přihrát peníze, které měly sloužit České republice! To je podstata střetu zájmů. Fakt, že upřednostníte své potřeby před jinými.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Prezident nic radikálně nemění - jen chce minimální záruky

22:14 Ženíšek (TOP 09): Prezident nic radikálně nemění - jen chce minimální záruky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyjádření Václava Klause k jednání prezidenta Pavla…