Zdechovský (KDU-ČSL): S rozhodnutím norského soudu naprosto nesouhlasím

01.07.2016 9:39 | Zprávy
autor: PV

Dnes došlo ke zveřejnění rozsudku soudu v případu Evy Michalákové, který sice zakázal adopci mladšího syna, ale odebral matce rodičovská práva k oběma synům, hlavním důvodem je medializace případu.

Zdechovský (KDU-ČSL): S rozhodnutím norského soudu naprosto nesouhlasím
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Případ Evy Michalákové je nejznámějším případem selhání norské sociální služby. Odebrat děti kvůli medializaci považuji za nepřípustné! Opět se ukázalo, že norský systém péče o děti není demokratický,“ prohlašuje Zdechovský (KDU-ČSL) a upozorňuje na fakt, že právě díky odvaze Evy se podařilo zveřejnit nespočet dalších případů, kde dochází ke zneužití moci Barnevernetem.

„Jsem přesvědčen, že se jedná o systémovou chybu, kdy k takovému rozhodnutí došlo pouze s cílem umlčet další rodiny a skrýt zjevné chyby. Ukazuje se, že tvrzení norské velvyslankyně v ČR, že rodičům za medializaci žádné postihy nehrozí, nejsou vůbec pravdivé,“ kritizuje postoj postup V případu Evy Michalákové se ale objevují i dílčí vítězství. Pomoc jí přislíbil uznávaný psycholog Einar Salvesen a krajský soud v Hodoníně uznal, že do osudu chlapců mohou zasahovat nejen norské úřady, ale také česká justice, protože české státní občanství je stejně důležité jako obvyklé místo bydliště dětí. „Nepřestáváme bojovat a jsem připraven Evu při jejím dalším odvolání,“ uzavírá Zdechovský. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Myslíte, že za vaší vlády jsme v jádru EU byli?

Podle mě jsme na druhé koleji od začátku a EU vůbec není jednotná. Mimochodem co říkáte na to, že se chce teď ekonomicky spojit do užší spolupráce 6 států EU? Není to důkaz toho, že je EU nejednotná a vlastně se tím rozpadá? A není to náhodou i v rozporu s nějakými stanovami EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Voliči zjistí, že jste je obelhali

19:05 Rakušan (STAN): Voliči zjistí, že jste je obelhali

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny dne 30. června 2026 k údajně slabé pozici premiéra Andreje …