Zdechovský (KDU-ČSL): Snažíme se mladé pisatele motivovat. V minulosti pobývali v Německu

13.05.2016 7:33 | Zprávy
autor: PV

Odborná porota soutěže Školní časopis Pardubického kraje v roce 2016 hodnotila více jak měsíc školní časopisy z kraje. Ze dvou desítek časopisů nakonec vybrala ty nejlepší.

Zdechovský (KDU-ČSL): Snažíme se mladé pisatele motivovat. V minulosti pobývali  v Německu
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
 Všichni účastníci soutěže navíc mohou jet na mediální stáž do slovenského Prešova díky podpoře Pardubického kraje.

„Soutěž má už svoji tradici a navíc kromě postupu do celostátního kola soutěže se snažíme mladé pisatele motivovat. V minulosti například zástupci redakcí pobývali týden v Německu, v červnu pojedou do Prešova,“ řekl ředitele soutěže Roman Málek z chrudimského Altusu.

Porota ocenila časopisy následovně -  Speciální a praktické: 1. PRUŽINA (Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice), Žáci a učitelé ZŠ:  1. Resslovský zpravodaj (ZŠ Pardubice, Josefa Ressla), Žáci I. stupně:  1. Riegrováček (Základní škola Svitavy, Riegrova 4), Žáci I. stupně a II. stupně: 1. Třesk (Školní klub Masarykova základní škola Morašice u Litomyšle), Žáci II. stupně: 1. Šotek (ZŠ a MŠ Proseč)  a Žáci střední školy: 1. MAGGY (Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy)

Letos byla obměněna porota o jednu třetinu a novým porotcem se stal krajský radní Pavel Šotola: „Bavil mě pohled žáků a studentů na dění ve svých školách. Na základních je to „hra na novináře“ pod vedením zkušených mentorů - učitelů, na školách středních bylo znát, že příspěvky píší vyzrálé osobnosti a není zde zakázaných témat. V jejich rukou se takový časopis stává „nastaveným zrcadlem“ jak pro ně samotné, tak i pro pedagogy a celou školu, kterým dává cennou zpětnou vazbu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…